Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
winiasz

TEKNA 1.3 DIG-T 140KM Spalanie

Recommended Posts

buba1982
1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Tak piszecie o tych niutonach, mocy, wyprzedzaniu, że zastanawiam się gdzie wy tym qq jeździcie i ile ciśniecie na zegarach? Ja co widzę jakiś qq, a wiadomo, że widzę je wszędzie to oceniam że 9 na każde 10 ma styl jazdy emeryta. To już w micrach k14 choćby po A4 widzę, że jeżdżą szybciej. 

Mój 1,5dci nie daje zbyt wiele możliwości, ale jak jest okazja, to jeżdżę troszkę szybciej

IMG_20190924_093331.jpg

Edited by buba1982

MirekCC

Wariat w Tecnie   i jeszcze zdjęcia robi!

Mam jeszcze jedno ale już na letnich oponach.14f9ccc2ea8c00dd09f2a3720a3e2432.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Karminadel
10 godzin temu, MirekCC napisał:

Gdybym chciał oszczędzać to nie kupował bym najmocniejszego, dostępnego w QQ silnika.

[pół-żarcik]

A na wrzuconym zdjęciu pachnie typową cebulą - szkoda było pieniążków na oryginalne felgi czy choćby czujniki ciśnienia, hę? ;-D

MirekCC
W dniu 24.09.2019 o 18:08, Karminadel napisał:
[pół-żarcik] A na wrzuconym zdjęciu pachnie typową cebulą - szkoda było pieniążków na oryginalne felgi czy choćby czujniki ciśnienia, hę? ;-D    

Chodziło mi o oszczędzanie na paliwie, pyrkając jak emeryt. Nie o snobizm posiadania. Snobizm to cebulizm. Nie kupuję nic na wyrost i na pokaz. Zresztą QQ to żaden luksus, do niedawna to był najtańszy crossover.

:-)

Są oryginalne felgi w kolorze grafitowym?

Nie widziałem.

A czujniki już są.

Poprostu nie wszystko kupiłem na raz.

Wolałem kupić dobre felgi i dobre opony a czujniki później niż wszystko na raz za te same pieniądze a gorsze.

Tak na serio odpowiedź, na pytanie półżartem.

;-)

Bartek81
W dniu 23.09.2019 o 21:15, elsebo napisał:

A na autostradzie też? Da się wyprzedzać przy prędkościach  ~140km/h ?

Bedę próbował autostradę w piątek :)

Bartek81
W dniu 23.09.2019 o 21:15, elsebo napisał:

A na autostradzie też? Da się wyprzedzać przy prędkościach  ~140km/h ?

No i jestem po jeździe A1. Załadunek max -5os plus bagaże. Spalanie przy 140km/h ok 7-7.5 (wiadomo na prostej rownej drodze lekka gorka juz wiecej z gorki ciut mniej). Przyspieszenie do 180km/h dla mnie b.zadowalające. Jechalem max 200 nie probowalem wiecej bo nowe autko (900km) ale ponad 200 spokojnie smignie) Slychac opor powietrza ale to chyba normalne przy tej predkosci. Ogolnie z jazdy jestem b zadowolony cala trace 500km (2strony) przy predkosci roznej autostrada srednio 160km poza 90-130km calkowite spalanie 8.3l.

JACKO29

900 km przebiegu i kręcisz do 200 na h? No,gratuluję pomysłu...Przy 2tys przebiegu zmieniaj olej,wyjdzie to Kaśce na dobre.

MirekCC

Szwagier kiedyś jeździł Matizem i też był zadowolony ze spalania i przyśpieszenia.

Karminadel
11 godzin temu, Bartek81 napisał:

przy predkosci roznej autostrada srednio 160km poza 90-130km calkowite spalanie 8.3l.

Tak tylko dodam, nie byłbyś w stanie uzyskać takiej średniej prędkości. Taką prędkość jako nazwijmy ustaliłeś sobie na "podróżną" - to OK - ale to nie będzie średnia. Raz 100km/h, raz 190 km/h.... ale nie średnia 160km/h dla całej podróży. Oznaczałoby to, iż tą trasę - całe 500km - musiałbyś zrobić w maksymalnie 3 godziny - czyli max półtorej godziny w jedną stronę - udało Ci się?

Takiej średniej nie uzyskuję nawet na w miarę pustej autostradzie Kraków-Rzeszów, gdzie staram się jechać cały czas w okolicach licznikowych 180km/h. Ale i tak co chwilę trzeba zwalniać jak Ci ktoś przed Toba zajmie lewy pas i poczekać, aż dokończy spokojnie wyprzedzanie... i przyspieszanie i znów... i tak w kółko. A na A4 Katowice-Kraków to już w ogóle tak ciasno, że szkoda gadać.

Bartek81

Autostrada 90km  i tylko tam srednia predkosc utrzymywalem na poziomie 160km/h. Srednia z calej podrozy napewno duza nizsza :)

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

900 km przebiegu i kręcisz do 200 na h? No,gratuluję pomysłu...Przy 2tys przebiegu zmieniaj olej,wyjdzie to Kaśce na dobre.

Tylko raz przyspieszylem do tej predkosci i tylko na jakas minute. Mam nadzieje ze nic zlego sie nie stanie troche mnie przestraszyles. Tak to przewaznie 160km/h.

JACKO29

Kiedyś w instrukcji ,bodajże do 1.2 DiG-T był wpis aby na dotarciu przez pierwsze 3000 km nie przekraczać 130km i unikać długiej jazdy ze stałą prędkością...

stillG

To prawda, u mnie tak jest napisane w instrukcji. Więc warto się przemęczyć przez te 3000 km.

Mao

U mnie w instrukcji jest podany przebieg szczególnego traktowania 1600 km/1000 mil, holowanie przyczepy możliwe po 800 km/500 mil, natomiast silnik diesla K9K uzyskuje pełną sprawność po 5000 km/3000 mil.

JACKO29

Czyli praktycznie każdy silnik ma zalecenia ochronne.

rafsty

Bo te brednie o docieranych silnikach można sobie między bajki wsadzić. U mnie było 5000 km przewidziane docieranie.

MirekCC

Silniki są wstępnie dotarte, oznacza to ni mniej ni więcej, że zostały spasowane a po złożeniu, uruchomione na kilkadziesiąt minut.
Z racji lepszej precyzji obróbki materiałów, silniki docierają się przez 3-5kkm eksploatacji. Kiedyś to było nawet 20kkm.
A w dwusuwowych robiło się szlif co 50kkm.
Albo na dotarciu albo na wykończeniu.
;-)

BULI

Mój QQ ma średnie spalanie 8,9L/100km. Głównie miasto.
Na krótkiej trasie przy jeździe 130-140km/h zszedł do 6,7L/100km.
Mam już przejechane 4 tys. km i będę się umawiał na wymianę oleju.
Wyczytałem, że niektórzy wymieniają przy 1,5-2k, a niektórzy do 5k.