Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TEKNA 1.3 DIG-T 140KM Spalanie


winiasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2019 o 18:08, Karminadel napisał:
[pół-żarcik] A na wrzuconym zdjęciu pachnie typową cebulą - szkoda było pieniążków na oryginalne felgi czy choćby czujniki ciśnienia, hę? ;-D    

 

Chodziło mi o oszczędzanie na paliwie, pyrkając jak emeryt. Nie o snobizm posiadania. Snobizm to cebulizm. Nie kupuję nic na wyrost i na pokaz. Zresztą QQ to żaden luksus, do niedawna to był najtańszy crossover.

:-)

Są oryginalne felgi w kolorze grafitowym?

Nie widziałem.

A czujniki już są.

Poprostu nie wszystko kupiłem na raz.

Wolałem kupić dobre felgi i dobre opony a czujniki później niż wszystko na raz za te same pieniądze a gorsze.

Tak na serio odpowiedź, na pytanie półżartem.

;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2019 o 21:15, elsebo napisał:

A na autostradzie też? Da się wyprzedzać przy prędkościach  ~140km/h ?

No i jestem po jeździe A1. Załadunek max -5os plus bagaże. Spalanie przy 140km/h ok 7-7.5 (wiadomo na prostej rownej drodze lekka gorka juz wiecej z gorki ciut mniej). Przyspieszenie do 180km/h dla mnie b.zadowalające. Jechalem max 200 nie probowalem wiecej bo nowe autko (900km) ale ponad 200 spokojnie smignie) Slychac opor powietrza ale to chyba normalne przy tej predkosci. Ogolnie z jazdy jestem b zadowolony cala trace 500km (2strony) przy predkosci roznej autostrada srednio 160km poza 90-130km calkowite spalanie 8.3l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 km przebiegu i kręcisz do 200 na h? No,gratuluję pomysłu...Przy 2tys przebiegu zmieniaj olej,wyjdzie to Kaśce na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartek81 napisał:

 przy predkosci roznej autostrada srednio 160km poza 90-130km calkowite spalanie 8.3l.

Tak tylko dodam, nie byłbyś w stanie uzyskać takiej średniej prędkości. Taką prędkość jako nazwijmy ustaliłeś sobie na "podróżną" - to OK - ale to nie będzie średnia. Raz 100km/h, raz 190 km/h.... ale nie średnia 160km/h dla całej podróży. Oznaczałoby to, iż tą trasę - całe 500km - musiałbyś zrobić w maksymalnie 3 godziny - czyli max półtorej godziny w jedną stronę - udało Ci się?

Takiej średniej nie uzyskuję nawet na w miarę pustej autostradzie Kraków-Rzeszów, gdzie staram się jechać cały czas w okolicach licznikowych 180km/h. Ale i tak co chwilę trzeba zwalniać jak Ci ktoś przed Toba zajmie lewy pas i poczekać, aż dokończy spokojnie wyprzedzanie... i przyspieszanie i znów... i tak w kółko. A na A4 Katowice-Kraków to już w ogóle tak ciasno, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada 90km  i tylko tam srednia predkosc utrzymywalem na poziomie 160km/h. Srednia z calej podrozy napewno duza nizsza :)

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

900 km przebiegu i kręcisz do 200 na h? No,gratuluję pomysłu...Przy 2tys przebiegu zmieniaj olej,wyjdzie to Kaśce na dobre.

Tylko raz przyspieszylem do tej predkosci i tylko na jakas minute. Mam nadzieje ze nic zlego sie nie stanie troche mnie przestraszyles. Tak to przewaznie 160km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w instrukcji ,bodajże do 1.2 DiG-T był wpis aby na dotarciu przez pierwsze 3000 km nie przekraczać 130km i unikać długiej jazdy ze stałą prędkością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w instrukcji jest podany przebieg szczególnego traktowania 1600 km/1000 mil, holowanie przyczepy możliwe po 800 km/500 mil, natomiast silnik diesla K9K uzyskuje pełną sprawność po 5000 km/3000 mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki są wstępnie dotarte, oznacza to ni mniej ni więcej, że zostały spasowane a po złożeniu, uruchomione na kilkadziesiąt minut.
:-)
Z racji lepszej precyzji obróbki materiałów, silniki docierają się przez 3-5kkm eksploatacji. Kiedyś to było nawet 20kkm.
:-)
A w dwusuwowych robiło się szlif co 50kkm.
Albo na dotarciu albo na wykończeniu.
;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ ma średnie spalanie 8,9L/100km. Głównie miasto.
Na krótkiej trasie przy jeździe 130-140km/h zszedł do 6,7L/100km.
Mam już przejechane 4 tys. km i będę się umawiał na wymianę oleju.
Wyczytałem, że niektórzy wymieniają przy 1,5-2k, a niektórzy do 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...