Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pedał gazu


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwną przypadłość w nowym Juku na pedale gazu. Po wciśnieciu "do deski" tak jakby się blokuje przed najniższym położeniem ale dociśniety jeszcze trochę niżej się wciska. Czyli gaz do podłogi jest jakby na dwa razy. Trochę to denerwuje. Wiem że to nówka to do ASO ale chciałbym wcześniej poznać waszą opinię. Wersja z silnikiem 1,6 PB 117 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać że kickdown dotyczy samochodów z automatyczną skrzynią biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ziuka napisał:

Należy dodać że kickdown dotyczy samochodów z automatyczną skrzynią biegów.

 

No to się nie zgadza bo ja mam manuala.  Czy inni w manualu mają ten kick-down?

EDIT- doczytałem że jest to tymczasowe anulowanie ogranicznika predkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza bo skoro masz manuala to nie możesz mieć kick - downu . Kick - down działa na skrzynię biegów oraz na wtryski. Mając manualną skrzynie biegów nie ma możliwości przełączenia biegów wciskając pedał gazu - można to jedynie w skrzyni automatycznej  z kick-downem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy w manualu kick-down działa na silnik, czy jest jest jakiś efekt przyrostu mocy. Sprawdzić na razie sam nie mam jak bo auto sie dociera i nie krece silnika wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy w manualu kick-down działa na silnik, czy jest jest jakiś efekt przyrostu mocy. Sprawdzić na razie sam nie mam jak bo auto sie dociera i nie krece silnika wysoko. 

Nie ma, służy to w manualu do "zerwania" ogranicznika prędkości i tylko temu. Oczywiście jak depniesz na max to przyspieszy szybciej, ale ze względu na dawkę mieszanki i pod warunkiem, że masz odpowiednio wysokie obroty.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...