Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

koło dwumasowe - swap na jednomasowe z tino


carbomer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wymieniłem dwumasowe koło zamachowe w X 2.2 (136KM) na jednomasowe z almery tino 2.2.

Uwaga bo są dwa rodzaje jednomasy z tino, z tarczą sygnałową z czterema wypustkami i wieloząbkowe z jedną dłuższą przerwą - takie jest potrzebne.

Front  koła zamachowego jest taki sam dla obu. 

258788303_0front.thumb.JPG.545f2d179ba8697420173d77e127e20b.JPG

Złe koło zamachowe:

notok.JPG.c91fe0d3416d937a2963e19db1ff22f2.JPG

Dobre koło:

 

ok.JPG.e69773e7b0e76e576711276f6e85f908.JPG

Potrzeba jeszcze tarczy sprzęgła z tłumikiem drgań z tino (np. AISIN DN-039):

aisin.JPG.e184485e9c64203bab546a67fa08d3be.JPG

+ łożysko oporowe z X-traila i docisk z X-traila (w mojej opinii docisk z Tino jest taki sam, łożyska oporowego nie porównywałem). Najtaniej znalazłem kompletne sprzęgło z X-trail (Zestaw sprzęgła LuK 624 3313 00).

Do przykręcenia koła zamachowego do wału potrzeba pierścienia dystansowego z tino:

dystans.JPG.4021ce4f01153c0d579c1c2205c4c677.JPG

lub należy skrócić śruby o centymetr.

Ponadto tak jak koledzy pisali trzeba przyciąć mocowanie czujnika położenia wału (plastik), tak żeby brzybliżyć czujnik do koła zamachowego.

U mnie bez tego odpalał ale wyrzucał błąd czujnika i esp(?)

Odczucia po operacji:

1. Sprzęgło chodzi "pedalsko" - za lekko.

2. Przy dodawaniu gazu na niskich obrotach poniżej 2krpm, na za wysokim biegu coś wpada jakby w rezonans, odnotowałem to ze dwa razy może musi się wszystko ułożyć. Nie powtórzyło się.

3. Jest ciszej w kabinie - brak hałasu od strony skrzyni.Zużyta dwumasa "buczała".

4. Kultura pracy dwumasy jest wyższa, przy jednomasie przyspieszenie z niskich obrotów na wyższym biegu jest bardziej "brutalne".

poza tym wszystko ok, 1460 zł w kieszeni :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś jeszcze opanował konwersję w qrde 2.0 i 2.5 to było by super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



2. Przy dodawaniu gazu na niskich obrotach poniżej 2krpm, na zawysokim biegu coś wpada jakby w rezonans, odnotowałem to ze dwa razy może musi się wszystko ułożyć.



Blachostka, ale sprobuj lepiej dokrecic intercooler...

U mnie i u kogos z forum pomoglo przy podobnych objawach.

Xtrail T30, 2006 Columbia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło chodzące " za lekko" spowodowane jest nowymi częściami i smarowaniem.  Dwumasa też chodzi lekko na początu.  Pozatym konstrukcja dwumasy/jednomasy wyklucza różnice w "ciężkości" operowania pedałem. 

 

Ktoś twierdził na forum ,że rezonas powoduje wał i pomogła wymiana krzyżaków. U mnie faktycznie był spory ale z czasem zmalał ,  wymiana intercoolera na spawany również jakby w tym pomogła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...