Jump to content
Proteza dla Motomaniaka > Read more... ×
Części Nissana - iParts.pl
djembe

Układ chłodzenia i klima kuleje.

Recommended Posts

djembe

Witam szanownych forumowiczów.

Podobne problemy były poruszane, ale może dokładnie opiszę co się dzieje. Może ktoś pomoże.

Zaczął wariować mi czujnik temperatury wskaźnika ten w głowicy. Po wymianie odpowietrzyłem porządnie układ i coś się zes..ło.

Mam silnik po remoncie i prawie wszystko po regeneracji(pompa wody wymieniona czujniki temp sprawdzone). A i tak temperatura wskazuje nad kropką czyli za ciepło mu. Na czerwone nie wchodzi.

Układ zapowietrza mi się co jakiś czas i trzeba dolać i odpowietrzyć:/ Wycieków nie widać. Po odpowietrzeniu jak i przed z nawiewów ciepło a gorąco jak dodam gazu:/(nagrzewnica po płukance więc drożna). Dolny wąż od chłodnicy zimny.

Klima chodzi ale wentylator chłodnicy nie kręci(a powinien bo kiedyś kręcił). Wiatrak działa tylko na drugim biegu sprawdzone po przekaźnikach, na pierwszym przy zwarciu pinu 30 i 87 nie działa. Nie znalazłem bezpiecznika wentylatora, w jego miejscu jest pusto a po przekaźnikach tylko 2 bieg:/. To wszystko jest jakoś powiązane czy wszystko się na raz popsuło? Ktoś tak miał??

Share this post


Link to post
Share on other sites
marekzieba

Jeśli trzeba dolewać płynu chłodniczego, a silnik go nie piję (bo jest po remoncie?) to chyba nie jest do końca odpowietrzony. To auto się trudno odpowietrza. Znalazłeś schemat odpowietrzenia Sereny na tym forum? 

Szczególnie strona 2 pod koniec, ale chyba warto cały wątek przeczytać.

"Dolny wąż od chłodnicy zimny": czy termostat na pewno działa (czy się otwiera?) i czy chłodnica drożna?

Pierwszy bieg wentylatora jest realizowany przez opornik, może ktoś go "ominął" bo mu się przepalił? Tak czy siak przy klimie musi się wentylator kręcić, wyłącza się dopiero powyżej 80 km na godzinę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
djembe

No od skrzynki do wtyczki przejście jest i jak wpinam pod opornik w różnych konfiguracjach multimetr to pokazuje....nic. znalazłem już wentyla i ponoć pierwszy bieg w nim działa więc czekam aż przyjdzie. z tym odpowietrzeniem to 3 dzień walczę i mnie już ręce od ściskania przewodów bolą i dzisiaj go zagrzałem aż się dolny wąż gorący zrobił bo wcześniej tylko górnym tym cienkim puszczało ciepło. Temperatura książkowa ale jak stoi a jak ruszam to zaczyna podbijać temperaturę tak nad kropkę białą co na środku jest. Nigdy tak nie było to frustrująca:(:/ Może termostat mi w hurtowni dali na wyższą temperaturę i późno otwiera? Mama wrażenie, że na obiegu małym przewody jak flaki a na dużym jakby ciśnienie większe. Kuźwa ale gdzie ten płyn ucieka??

Share this post


Link to post
Share on other sites
marekzieba

Jak na zimnym (rano) odkrecisz korek od chłodnicy, to jest płyn czy go brakuje? Jeśli się da, to uzupełniaj pod sam korek.

Edited by marekzieba

Share this post


Link to post
Share on other sites
djembe

Rano dolałem koło 100 ml, wczoraj i przedwczoraj to samo. Dziwi mnie tylko że ubywa i z nagrzewnicy i z chłodnicy. A i silnik bardzo wolno łapie temperaturę. żeby podskoczyło wyżej 1/4 trzeba pogazować albo jechać(nowy termostat i ponoć mierzone i we właściwej temp się otwiera i zamyka.). Jakby był zapowietrzony to od razu by szło do góry i się przegrzewało...dobrze kombinuje??

Share this post


Link to post
Share on other sites
marekzieba

Wg teorii kombinujesz dobrze, ale czy tak musi być zawsze (i w tym aucie), to nie wiem.

1. Gdzie wlewasz ten płyn?

2. Możesz załączyć zdjęcie z dorysowanymi i opisanymi wskazaniami na wskaźniku temperatury?

Zastanawia mnie: "zagrzałem aż się dolny wąż gorący zrobił bo wcześniej tylko górnym tym cienkim puszczało ciepło."  Czyli termostat się włączył.

"Temperatura książkowa ale jak stoi a jak ruszam to zaczyna podbijać temperaturę tak nad kropkę białą co na środku jest."

To by mogło wskazywać, na pompę wody? Albo nie do końca sprawny termostat (nie do końca otwarty)?

3. Czy jeśli byś gazował stojąc, to też temperatura podskoczy, czy dopiero jak faktycznie ruszysz? Albo jak jadąc się zatrzymasz, to czy temperatura spadnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
djembe

To tak, płynu ubywa w chłodnicy i nagrzewnicy(korek nad nagrzewnicą) i w tym korku pod siedzeniem kierowcy. Jak pogazuje to dojdzie do środka i zasłoni kropkę. Jak ruszę i przejadę z 2 km to rośnie i już nie spada.  Pozwól że nie będę dzisiaj już do tego złomu podchodził bo mam delikatnie mówiąc dość. Wygląda to mniej więcej tak jak na fotce, czarna jak jest normalnie i przez ostatnie 3 lata tak pokazywał. Od kilku dni czerwona kreska:/.

Przyszedł mi dzisiaj wiatrak... podłączyłem nie montując, wszystko działało więc zamontowałem. sprawdziłem po przekaźnikach i działało i jak włączyłem klimę to pierwszy bieg wentylatora umarł na amen:(

serena.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
marekzieba

Co do temperatury, to może tylko odczyt jest błędny???, a reszta w porządku, sam nie wiem... Jeśli nie rośnie więcej i włączy się wentylator, to może jest ok?

5 godzin temu, djembe napisał:

...sprawdziłem po przekaźnikach i działało i jak włączyłem klimę to pierwszy bieg wentylatora umarł na amen:(

Znaczy włączył się na chwilę ,i padł, czy wcale nie zadziałał? I jeśli byś wymontował wiatrak, to już nie zadziała tak jak przed zamontowaniem?

Z tym bym popytał na innym forum, bo tu na Serenie strasznie mało ludzi (bo i aut niewiele), a temat chyba w miarę uniwersalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
djembe

Podłączyłem wiatrak i odpalałem 1 i 2 bieg po przekaźnikach ale jak odpaliłem klimę to nie zadziałał i już 1 bieg po od paleniu klimy nawet na krótko nie działa.:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×