Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówki w tylnej lampie


bialogardzianin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pejot22 napisał:

Jak dokładnie wyciągnąć ten tylny klosz? Odkręciłem 2 śruby mocujące ale boję urwać te zatrzaski. Jak ciągnę w tył to też klosz nie chce wyjść?

Ciągnij klosz w miejscu z którego odkręciłeś te 2 śruby delikatnie do tyłu, jednocześnie poruszając kloszem góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie zauważyłem tego drugiego na dole, albo faktycznie ktoś przede mną go utrącił ;-) Tak czy inaczej żarówa wymieniona. A swoją drogą, droga taka lampa więc lepiej ostrożnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 08:41, pejot22 napisał:

Muszę wymienić żarówkę od prawego stopu. Jak dokładnie wyciągnąć ten tylny klosz? Odkręciłem 2 śruby mocujące ale boję urwać te zatrzaski. Jak ciągnę w tył to też klosz nie chce wyjść? Może trzeba delikatnie podważyć w którymś konkretnym miejscu. Gdzie dokładnie znajdują się te zatrzaski?

Te zatrzaski dość mocno trzymały, strach szarpać, ale wyciągnąłem wtedy klosz. Trzeba przezwyciężyć strach, serio i szarpać kilkukrotnie z wyczuciem oceniając, czy to ma szansę wyjść. Tak to pamiętam że wtedy zrobiłem. Bajer cały polegał na tym, że żarówka była ok, wg mnie, a mogę się mylić, to był taki tryb oszczędny bo akumulator padał. Po ubiegłorocznej wymianie aku żadnych problemów, wszystkie żarówki nadal świecą i po 5 latach nie były jeszcze wymieniane (z wyjątkiem mijania, bo wymieniłem te domyślne na night breakery).

Edytowane przez bialogardzianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bialogardzianin napisał:

... (z wyjątkiem mijania, bo wymieniłem te domyślne na night breakery).

I jak świecą ? Lepiej czy też tak średnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań o wiele lepiej od tych fabrycznych. Strumień jest "bielszy" i mocniejszy, lepsza widoczność po zmierzchu kiedy mokry asfalt. Zakupu nie żałuję. Zamontowane w marcu 2019 i nadal świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...