Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zabieraki w terrano


bartas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie zmiany zabieraków na sprzęgiełka automatyczne w terrano 2,7tdi z 2005 roku. Same kompletne automaty wystarczą, czy potrzebna jest jeszcze jakaś część? z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były zabieraki i wystarczyły same kompletne sprzęgiełka automatyczne.

Ale automaty to pomyłka. Jak zakopiesz auto i chcesz się rozbujać przód-tył, to się rozepną i będziesz miał tylko tylny napęd. 

Jak podróżujesz sam, to zamień zabieraki na manualne sprzęgiełka. Są bezpieczniejsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę dodać że u mnie te same są , i miałem problem w postaci odkręcających się dedykowanych śrub 8.8 raz kilka śrub pękło i wymieniłem na 12.9, 10mm dłuższe i na klucz 13 , w zestawie są na imbus i zeby je dokręci musisz zdjąć część zabieraka ,a tak jest prościej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał w łapce to zobaczę co i jak, warto może dać na klej do gwintów i problem odkręcania bedzię załatwiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Faktycznie manualne będą dla mojego użytkowania auta lepsze, jednak wyszedł u mnie jeszcze jeden problem z felgami. Posiadam terrano na oryginalnych aluminiowych felgach nissana 17'' , które zakrywają zabieraki . Co w przypadku manualnych sprzęgów??? Czy felgi wejdą na piastę po zmianie na manualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie felgi wymienić. jak dobrze pamiętam to otwór centralny musi mieć minimum 100mm 

ja mam 110mm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ceniakenzo napisał:

 :D a jak się jeszcze świecą :jump:

no właśnie :D dlatego biję się z myślami czy montować :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak myślałem z tymi felgami. To mam krótko mówiąc zonka :-( przyjdzie mi szukać przyczyny wibracji w przednim napędzie i zostawić na zabierakach:-( Tak przy okazji to jaka jest różnica w spalaniu jeżdżąc na zabierakach, a na rozpiętych manualach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć ale pewnie coś koło 0,5L może litr . odnośnie wibracji to u mnie własnie jak jeżdżę na spiętych sprzegach to wyczuwam lekkie wibracje  na karoserii przy wyższej prędkości powyżej 80km/h tłumacze sobie to tym że mam dość mocno podkręconego na drążkach i półosie są w nienaturalnej pozycji ,bo w zawieszeniu mam wszystko ok . Jak chcesz to mam felgi 15"stalowe od tyrana jak jesteś zainteresowany  to napisz mam 4 sztuki bo na 5 zapas mam zmieniałem na inne bo chciałem -ET 

Edytowane przez Mariusz1305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wibracje też zaczynają się od 85 km/h. Szkoda mi tych 17'' felg nissanowskich bo fajnie na nich auto wygląda. Ewentualnie kupiłbym 16'' z ET +5 lub +10 bo mam fajne oponki na 16''. Ale dzięki za propozycję . Kumpel mi podpowiada że te wibracje to wina krzyżaków przedniego wału.Spróbuję wymienić i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdzi  luz czy jakiś występuje , ja luzu nie mam a wibracje są ,ogólnie to mnie to nie wnerwia bo w zasadzie na spiętych sprzęgach jade tylko czasem powyżej 60/70km/h .17"wyglądają  fajnie ale moje zdanie jest takie iz w terenie felga mała a dużo opony i małe cisnienie wtedy jest przyjemniej ,chyba że unikasz terenu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak że po asfaltach w miesiącu robię około 1200 km a po lesie około 500km. Napędu przedniego używam zimą, natomiast o tej porze aż do jesieni sporadycznie. Dlatego miałem wizję by zamienić zabieraki na manualne gdyż wibracje stają się bardzo denerwujące.Jak krzyżaki będą ok. a wibracje nie ustaną to zmienię felgi i założę manualne sprzęgi. A jakie felgi wsadziłeś do tyrana i jakie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi włozyłem 15" z et-10 a opony 31" MT ,przy okazji odbudowy przednich błotników zrobiłem je tak zeby nic nie obcierało ,musiałem jeszcze progi przemodelować i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze pytanie odnośnie otworu centralnego felgi, bo w aucie jest 100mm a felgi mają 110mm.  Czy śruby wycentrują felgę czy potrzebny jest  jakiś pierścień centrujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko musisz się przyłożyć do montażu i dokręcać najlepiej kluczem nie pneumatycznym, bo jak dopierdzielisz pneumatem pierwszą do końca i nie trafisz, to masz pewne, że będzie telepać kierownicą, felga stalowa może się trzymać na stożku nakrętki, jakby co to felgi mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o felgi stalowe 4mad 6x139,7 16''  et około 10 i otworze centralnym 110mm do terrano z piastą 100mm. Co sądzicie o w/w felgach?  czy lepiej kupić od patrola używane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch znajomych jeździ na takich felgach z otworem centrującym 110 i nie mieli problemu, felga trzyma się na stożkach śrub. Ja kupiłem sobie felgi Snake4x4 z otworem 100 i ET0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 110mm bez żadnych pierścieni i niema żadnego problemu.

Nawet nakrętki od alusów podpasowały idealnie :D

W jednej piaście nawet jednej szpilki niema, kilka ładnych lat zacierane to jest w terenie i z felgami nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...