Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik paliwa - ciągły brak baliwa i kontrolka rezerwy


Mienki

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich i pozdrawiam .

Micra k12 to nowy nabytek żony, i mam z tym uśmiechniętym samochodem mały problem. Wskaźnik poziomu paliwa ciągle wskazuje jego brak. a kontrolka rezerwy nieustannie się świeci. Wyciągnąłem już pompę i sprawdziłem ją omomierzem, okazuje się ze przy poruszaniu pływakiem wartości wskazywane na mierniku się zmieniają w zakresie chyba od 0,04 do do 0,30 oma. Zapobiegawczo kupiłem drugą pompę i ta również podaje takie same wartości i również  na niej wskaźnik paliwa nadal leży.

Rozebrałem nawet zegary żeby sprawdzić czy aby tam nie zepsuł się silniczek sterujący wskazówką, ale gdy ustawie wskazówkę na wskazaniu maks, przy przekręceniu kluczyka silniczek cofa go do poziomu brak paliwa więc obstawiam że i zegary są sprawne.

I tu moje pytanie w czym może leżeć problem i gdzie szukać awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sprawdź bezpieczniki pod klapka po lewej stronie pod kierownicą.Jak tam ok. to przekaźnik w skrzynce pod maską, pod lewą lampą (  https://archiwum.allegro.pl/oferta/micra-k12-skrzynka-bezpiecznikow-284b7ax620-i6973003151.html ) tam jest przekaźnik odpowiedzialny za pompę paliwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...