Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Elektrycznie składane lusterka.


tuarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam składane elektrycznie lusterka, które pod wpływem czasu/brudu zatarły się. Jak wiadomo są nierozbieralne więc nie ma jak ich wyczyścić. Kiedyś na youtubie oglądałem filmik chyba z Turcji jak właściciel nawiercał małym wiertełkiem w odpowiednim miejscu obudowę, aplikował wd40 i lusterka ponownie można było składać. Problem w tym że nie potrafię tego filmiku namierzyć ponownie. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lusterek widziałem u nas na forum, ale na temat ich nawiercania tam nie było ... Szukaj i wrzuć jak znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy ma się taka opcje u siebie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
W dniu 24.02.2019 o 12:34, tuarek napisał:

Cześć.

Mam składane elektrycznie lusterka, które pod wpływem czasu/brudu zatarły się. Jak wiadomo są nierozbieralne więc nie ma jak ich wyczyścić.

Lusterka są jak najbardziej rozbieralne. Trzeba mieć odpowiednie narzędzie duża cierpliwość i jesr cholernie mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam 7-pin. 3 - ustawianie, 2 - grzanie, 2 - składanie. Kamer i kierunku chyba w tym modelu nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tu jest temat o lusterkach,więc tu wrzucę zdjęcia po demontażu szkła. Uwagę mam jedną taka, że z obudowy w Pathfinderach szklo lusterka wyjmuje się ciągnąc je za dol lustra. Wtedy mamy 99% szansy ze nie pęknie, nie uszkodzą się zatrzaski i zawiasy tego lustra.

20220116_154958.jpg

4 minuty temu, marcin1621 napisał:

Tu jest temat o lusterkach,więc tu wrzucę zdjęcia po demontażu szkła. Uwagę mam jedną taka, że z obudowy w Pathfinderach szklo lusterka wyjmuje się ciągnąc je za dol lustra. Wtedy mamy 99% szansy ze nie pęknie, nie uszkodzą się zatrzaski i zawiasy tego lustra.

20220116_154958.jpg

 

20220116_154938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Popeye napisał:

To gdzie jest silniczek i trybiki od składania? Schowane w tym czarnym wkładzie?

Właśnie tam w tym czarnym wkładzie. Mam za jakiś czas zamiar dorobić klucz do rozkładania tego mechanizmu wtedy drobie dokładne zdjęcia krok po kroku jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wlasnie takich fot brakowalo. Dlaczego chcesz dorabiac klucz? Jest jeszcze jakas sruba ktorej nie widac? Ze zdjec wynika ze to zwykly imbus czy tam hex jak kto woli nazywac.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są torxy,i odkrecaja one to czarne od obudowy i tylko tyle. Jeden torx jest dodatkowo od spodu. Za tym czarnym elementen w rogu jest taki pierscien z dwoma wycieciami. Klucz jest potrzebny zeby rozłączyć obudowę lusterka od elementu, który przykręcasz do drzwi auta. I tylko wtedy można bezinwazyjnie rozebrać lusterko. W środku jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... To musze chyba jednak isc do okulisty. Ale nie bardzo kumam jak ten pierscien odkrecic. W kazdym razie dobrze ze juz mniej wiecej wiadomo jak dojsc do tego etapu. A ten czarny element chyba da sie jakos rozlozyc?

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzaski napisał:

Aaaa... To musze chyba jednak isc do okulisty. Ale nie bardzo kumam jak ten pierscien odkrecic. W kazdym razie dobrze ze juz mniej wiecej wiadomo jak dojsc do tego etapu. A ten czarny element chyba da sie jakos rozlozyc?

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 

Po rozpięciu lusterka na pół,są tam kolejne torxy i dalej można rozbierać. Pokaże o co tam chodzi jak będę miał chwilę abym mógł poświecić czas na tą grzebanine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co widzę, to główną przyczyną nie składania się lusterek jest w naszym przypadku brud i nadmierne tarcie między obracającymi się obudowami, prawda? Myślałem, że tam są jakieś otwarte przekładnie, trybiki, które się brudzą, ale to wszystko jest zamknięte i zabezpieczone przed brudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dodatkowych zdjęć bo okazało się że jest jakiś limit ogólny którego ja nie potrafię przeskoczc. Otóż lusterko(mechanizm skladania) w żaden sposób nie jest pyłoszczelne idt. W wersji z elektrycznie składanymi lusterkami są tam dwa lozyska które zmniejszają tarcie. Ale jak to już wiadomo że woda plus kurz plus czas równa się problem,więc tak samo jest i w tym przypadku.  U mnie łożysko górne było unieruchomione co skutkowało tym że lusterko się składało do połowy na początku wd40 mu troche pomógł później problem się pogłębił. Sam silnik z przekładniami też nie jest wogole chroniony. Jak ktoś ma ochotę na maila mogę podesłać.

Edytowane przez marcin1621
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dodatkowych zdjęć bo okazało się że jest jakiś limit ogólny którego ja nie potrafię przeskoczc. Otóż lusterko(mechanizm skladania) w żaden sposób nie jest pyłoszczelne idt. W wersji z elektrycznie składanymi lusterkami są tam dwa lozyska które zmniejszają tarcie. Ale jak to już wiadomo że woda plus kurz plus czas równa się problem,więc tak samo jest i w tym przypadku.  U mnie łożysko górne było unieruchomione co skutkowało tym że lusterko się składało do połowy na początku wd40 mu troche pomógł później problem się pogłębił. Sam silnik z przekładniami też nie jest wogole chroniony. Jak ktoś ma ochotę na maila mogę podesłać.
Super. Jak najbardziej bym reflektowal na foty bo czeka mnie to samo. Moze jak wysles do mnie to ja bede mogl wrzucic..

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty dzieki forumowiczowi Marcin1621lusterko.jpglusterko2.jpgmechanizm.jpgobudowa.jpgobudowa2.jpg

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

I jeszcze kilkaobudowa3.jpgmechanizm3.jpgwnetrz.jpgobudowa4.jpg

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystkie plastikowe i aluminiowe elementy oprocz elektroniki i lozysk poszły do mycia w zmywarce. Jak będę miał wszystkie potrzebne maretialy to będę skladal te cuda i montował spowrotem na auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...