Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe klocki. Toczyć tarcze ?


ispep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto, chyba że są rysy/bruzdy. Rant to normalka.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie warto... no chyba że baaardzo spóźniłeś się z wymianą klocków... :) Ja osobiście zawsze wymieniałem kompletami, tzn. tarcze+klocki razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są spoko ładne, gładkie rant na oko 0.5mm przelatane mają jeden komplet klocków(tych aktualnych).. na razie nie brnę w nowe tarcze bo generuje to dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam komu pasuje, jeżeli faktycznie tarcze wyglądają spoko to faktycznie nie ma sensu brnąć w koszta :beer: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Masz minimalną grubość tarczy podawaną przez producenta. Zejście poniżej jest niebezpieczne bo tarcza jest osłabiona i może po prostu pęknąć kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował, np podczas awaryjnego hamowania. Producenci jak pisałem podają minimalną grubość, np masz tu: tarcza TRW nissan i jak widać masz tam zaledwie 1 mm z każdej strony na ubytek grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przydałoby się zdjęcie, aby to stwierdzić jednoznacznie. Fakt jest taki, że tarcze to element eksploatacyjny, który po prostu trzeba wymienić. Dobrze jest przeanalizować kiedy ostatnio wymieniało się tarcze. Wiadomo, że jak ktoś głównie jeździ po mieście, to tarcze jak i klocki trochę szybciej się zużywają.

Cena zależy przede wszystkim od producenta. Proponuję zapoznać się jeszcze ze specyfikacją np tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/nissan,1-00080.aspx

Wybrać model swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...