Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera 98r 14. 16v Nie Odpala


michalwwl87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam od tygodnia taki problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Mianowicie,rano wsiadam do Almerki i odpalam i jest wszystko ok. Po rozgrzaniu ok 7 min ruszam i jadę,po 500 m autko nagle gaśnie. Odpalam i odpaliła. Jadę dalej 10km. Gaszę i autko stoi 4h. Wracam próbuję odpalić i nie odpala. Pod maską dostrzegam nie wielki wyciek z aparatu zapłonowego i coś mi już nie pasuje... Po dniu stania naładowałem akumulator na full. Podłączyłem i dalej nie odpala. Lecz na zapalonych kontrolkach(chek się pali) po ok 3 min chek  2 razy mrugnoł i w czasie tego mrugnięcia załączała się pompa paliwa i było słychać jakby iskrzenie w aparacie zapłonowym. Aparat zdemontowany i wyczyszczony benzyną. w środku było trochę oleju bo tak jakby przepuściło łożysko w aparacie. Po zamontowaniu dalej nie odpala. Aparat 7 pin ( na 2 pinach 12v a na jednym pokazuje 6v kolega sprawdzał) Kontrolki się palą 10 min 2,3,4 razy mrygnie chek i pompa się załączy na 1,2sec i odpali na 1min i zgaśnie. I po wielu próbach może odpali 2 razy na dzień na minutę lub mniej. Dodam,że po przekręceniu stacyjki pompa paliwa załącza się na ok 7 sek i gaśnie. Bezpieczniki wszystkie przejrzane i są ok. Jedynie spaliła się kontrolka na desce od świateł krótkich. Błędy jakie zaobserwowałem za pomocą spinacza(obd 14 pin) to: błąd 11,145,146. Na chwilę obecną jest ok bo pokazuje 55 ale nie odpala. Myślę ze to wina aparatu zapłonowego. Czy cewka w nim padła? Czy ten czujnik halla? Bo chyba ta Almera nie ma czujnika wału? Proszę doradźcie coś ? Czy zamawiać aparat z allegro z 24mc gwarancją? Z góry dziękuję za odpowiedzi. I proszę nie krzyczeć za bardzo.Ps Czujnika elektroniki do mierzenia nie posiadam :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień uszczelnienia aparaut zapłonowego (lub cały aparat), bo w najlepszym razie poleci Ci moduł zapłonowy. Przed odkręceniem i wyciągnięciem aparatu, zaznacz jego położenie na fasolce obudowy rozrządu.

Masz opis w temacie dot. wymiany uszczelnień aparatu zapłonowego w Primerze P11: https://forum.nissanklub.pl/topic/86532-p11-przeciekający-aparat-zapłonowy/ - podobnie będzie w N15 (wymiarów oringu i simmeringu nie znam). Błędy 145, 146 to błędy immo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem to https://allegro.pl/oferta/nissan-almera-aparat-zaplonowy-d4t97-02-gwar-2-lat-7862496691#shippingInfo

myślę ze załatwi sprawę i almera odpali :) zaznaczyłem położenie aparatu ostrym rysikiem. A czujnik wału jest w mojej almerce??? Jak tak to gdzie się znajduje? Z tego co wyczytałem przez tydzień to jest czujnik halla co znajduje się w całym tym aparacie zapłonowym? Czy się mylę? Czy czujnik optoelektroniczny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:) Wymiana aparatu zapłonowego i silnik mruczy :) Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...