Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana świateł z halogenów na xenony patrol y61 1998


JackVGa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje zmienić światła w patrolu z halogenów które świecą bardzo miernie na xenony. Chciałbym, zmienić reflektor na oryginalny gładki ( o ile jest taka możliwość ponieważ oryginalny w moim modelu jest perforowany) oraz cały system świecenia. Widziałem, że w wyższych modelach bądź tez tym samym ale 3.0 występują gładkie reflektory i mam pytanie czy będą one pasowały do mojego y61 2.8? Jeśli nie ma oryginalnych gładkich reflektorów do tego modelu to jakiej firmy zamienniki są polecane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wymiana halogenów na inne oświetlenie nie jest taka prosta - to nie jest tylko wymiana reflektorów.

Systemy oświetlenia diodowe i xenonowe wymagają zainstalowania w aucie spryskiwaczy i automatycznego poziomowania reflektorów. Wymiana bez zastosowania tych wymaganych przepisami dodatkowych funkcji powoduje, że przy ewentualnej kontroli przez policje lub na stacji diagnostycznej można mieć problemy. W przypadku jeżeli będziesz uczestniczył w kolizji i ktoś ( policja, ubezpieczyciel, nawet drugi uczestnik) to zauważy, cała wina i koszty spadną na Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej przejść  na dobre żarówki ledowe ?, u mnie duża poprawa świecenia, żarówki maja prawidłową linię świecenia, musiałem tylko lampy sobie od nowa ustawić (było za wysoko) i zawsze to zestaw plug and play możesz przed przeglądem zapodać zwykłe żarówki, ja nie mam tego problemu bo w moim kraju nie ma przeglądów technicznych oraz Policja zajęta jest poważniejszymi sprawami niż ganianie się za żaróweczkami . Nie mam dobrych doświadczeń z xenonani w poprzednim aucie, oryginalny zestaw nieźle świecił, ale z czasem wyraźnie słabł, oryginalne palniki były kosmos drogie, a zamienniki przez rok chyba ze 2 komplety musiałem wymienić. Ledy dobrej firmy są bezproblemowe, możesz dobrać barwę neutralną ............ . Trzeba tez pamiętać, że z czasem odbłyśniki w lampach słabną i świeci to coraz gorzej....Inna opcja to kupno homologowanych żarówek, większej mocy

mam te, 2 rok, świeca perfekt totalnie niezawodne, wada nie są tanie bo kosztowały ok. 90-100$

81n5NtDzW+L._SX425_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...