Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inteligentny system automatycznego hamulca awaryjnego


lucianin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szybkie pytanko , czy wasz system  inteligentnego automatycznego hamulca awaryjnego (nazwa masakryczna) też "widzi duchy" ? Czasami zdarza mi się szczególnie w zakrętach że system daje ostrzeżenie jak zobaczy jakiś znak , reklamę czy inne badziestwo. Kiedyś miałem sytuacje ze ktoś szedł z reklamówka krawędzią jezdni a system zaczął mi hamować.. Ostatnio przeszedł siebie. Jadę sobie do pracy autostrada (całe szczęście w nocy gdzie ruch był praktycznie zerowy) tempomat ustawiony , a ten wariat ni z gruszki ni z pietruszki zaczął piszczeć , mrygać na czerwono i mi heblować... Całe szczęście że nie stało się to w dzień przy dużym natężeniu ruchu. Też macie bądź mieliście takie akcje ? Jestem w szoku , już nie mam siły do tego auta... Po roku jak czar prysł mam coraz większą ochotę pozbyć się X`a...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest nadal inteligentny, radzi sobie, aktywuje się wtedy kiedy trzeba.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, lucianin napisał:

Jestem w szoku , już nie mam siły do tego auta... Po roku jak czar prysł mam coraz większą ochotę pozbyć się X`a...

Może po prostu wystarczy podjechać do ASO i skorzystać z gwarancji. Sprawdzą, w razie potrzeby zrobią kalibrację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucianin napisał:

Jestem w szoku , już nie mam siły do tego auta... Po roku jak czar prysł mam coraz większą ochotę pozbyć się X`a...

 

Dlatego ja z definicji zrezygnowalem z wersji ktora zawiera takie "wspomagacze" . Wystarczy tempomat, czujniki parkowania, automatyczne swiatla i wycieraczki. Reszta to zbedny balast. A poniewaz jestem żeglarzem to porownam to do pływania na Mazurach jachtem z kołem sterowym, echosondą, sterem strumieniowym i elektrycznym kładzeniem masztu, a już tv na pokladzie mnie powala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić temat tych jałowych wywodów o tym kto ma co i po co.... wrócę do meritum i zapytam jak w praktyce testujecie/ doświadczacie działania tego systemu.

Mnie system parę razy "obudził" pikaniem ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby sam zahamował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwyczajowo, w zależności od prędkości z jaką zbliżam się do poprzedzającego pojazdu rozlega się dwutonowe pikanie, po którym jeśli nie zareagowałbym rozlega się jednotonowe głośniejsze brzęczenie i można odczuć przyhamowywanie, od którego bynajmniej na szybie się nie ląduje. Niemniej rzadko "udaje się" mi doprowadzić do "awaryjnej" sytuacji. Jeśli już, to zdarza mi się być "upomnianym" przez system dwutonowym pikaniem. Do awaryjnego najprościej jest mi doprowadzić świadomie w sytuacji gdy dojeżdżam z większą prędkością do poprzedzającego samochodu, który widzę że skręca w przecznicę, o czym ja wiem, a system nie koniecznie to czuje.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie, ze w sytuacji gdy na drodze jest slup (niestety czasem tak bywa) i utwardzenie drogi go omija to przy jezdzie szybszej niz 30 km/h system reaguje pikaniem

Czesto podczas zbyt szybkiego (jak dla systemu) podjezdzania do auta stojacego przed nami zaczyna "upominac"

Mialem sytuacje, ze sie lekko zagapilem i system mnie ostrzegl, byc moze sam bym zauwazyl i wyhamowal a byc moze nie.

W poprzednim sam mi zahamowal - niezle dal po heblach gdy zbyt szybko podjechalem do stojacego auta i na nieszczescie z zona jechalem. Zebralem kilka "jobow" ze ostro hamuje :) ale poinformowalem ja, ze to system tak zareagowal no to bylo jeszcze gorze, ze bez tego walnal bym go itp... No coz, czasem lepiej nic nie tlumaczyc  ;) etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 19:22, Andrzej G napisał:

Może po prostu wystarczy podjechać do ASO i skorzystać z gwarancji. Sprawdzą, w razie potrzeby zrobią kalibrację ...

Za 3 tygodnie jestem umówiony na przegląd gwarancyjny , wspomnę im o tym  , ale znając życie będzie tak samo jak z przednimi czujnikami które się włączają same z siebie i piszczą .. " Nie możemy nic z tym zrobić bo na chwile obecną wszystko jest w porządku ,  nie możemy wymienić od tak sobie przednich czujników ... " Szczerze ASO ma wyrypane , do puki usterka nie wystąpi na ich jeździe próbnej przed przyjęciem auta to nic nie zrobią , jedynie mogą podłączyć kompa który powie że wszystko jest OK i temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...