Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trail 2002r 2,2di OBD


jacekdh12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ma ktoś może sprawdzony interfejs OBD do xtraila diesel 2002r. Próbowałem interfejsow od znajomych i od sprzedawcy z olx łącznie 6 sztuk  i żadne nie laczylo sie. Jakby ktoś miał linka do czegoś sprawdzonego to chętnie wykorzystam. Ewentualnie może jakis program na komputer i jaki kabel kupić do takiego zestawu. Najlepej jakby OBD kosztowało max 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niewiele więcej kupisz u chińczyków ds150e   lub autool x50

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chudson napisał:

za niewiele więcej kupisz u chińczyków ds150e   lub autool x50

Delphi ds 150 e  na Allegro 199. +kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam dzisiaj doszedł delphie ds150e, czytałem na forum że łączy się ze starym dieslem ale z moim jakoś nie chce. Wie ktoś może czy da się to naprawić? 

IMG_20210319_124649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj także to forum

https://forum.nissanklub.pl/forum/103-diagnostyka-komputerowa/

Ja wcześniej do mojego T30 2.2 dCI z 2006 próbowałem używać interfejsu opartego na ELM327 i różnie to bywało. Czasami działał a czasami nie.

Mam też drugi samochód Mitsubishi Colt i tam były podobne problemy z ELM327. Oczywiście to były jakieś chińskie podróbki oryginału.

Ostatnio w grudniu Mikołaj przyniósł mi chiński oryginał ODBLink :) i ten w końcu zaczął współpracować z obydwoma samochodami.

https://pl.aliexpress.com/item/32966913053.html

Ale to nadal jest tylko jakaś diagnostyka, bez możliwości wprowadzania zmian które potrafi Consult.

Na razie testy ograniczyłem tylko do aplikacji mobilnych (tablet, telefon).

Jeszcze nie próbowałem przez ten moduł łączyć się z laptopa i używać aplikacji na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, gkowal napisał:

Ostatnio w grudniu Mikołaj przyniósł mi chiński oryginał ODBLink :) i ten w końcu zaczął współpracować z obydwoma samochodami.

No to Twój Mikołaj zaszalał :). Ja chyba byłem mniej grzeczny, więc dostałem coś takiego
Interfejs iCar PRO BT3.0 OBDII ELM327 Vgate - ID48

... ale i tak lepsze to niż rózga :laie_67:

Mam go krótko, więc na razie przetestowany tylko zapoznawczo na "lekkich" aplikacjach smartfonowych (EOBD Facile, etc). Łączy z Pulsarem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem na tego Delphi z nadzieją że będzie łączyć się z dieslem z 2002r. A tu niespodzianka i nie chce się połączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z moim dci 2004 delphi działa.  Może nie jest kwestią sprzęt tylko problem z komunikacją w aucie ? ktoś czym podłączał się do niego juz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...