Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Juke wymiana oleju w skrzyni biegów 1.2 DIG-T


arek103

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w modelach z silnikami DIG-T montowane są skrzynie TL4? I co ile wymieniać olej w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W 1.5 dci jest niecałe 2 l jak auto stoi równo to do przelania z korka a  olej najlepiej ELF TRANSELF NFJ 75W80 inny olej raczej nie za bardzo bo skrzynia 6 biegowa jest wrażliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak właśnie zrobiłem, olej wymieniłem przy 60 tys. Zlany olej wyglądał nieźle, ale był mętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skrzyni dobrze jest wymienić olej co 60-tyś koszt ok 2x35 zł /olej/ + podkładka 1 zł. 

6 biegowe skrzynię są trochę delikatniejsze a wymiana jest dość łatwa.

Więc nie ma nad czym się zastanawiać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent nie będzie zadowolony , auto ma jeździć 7lat , pozniejsze naprawy mają być nieuzasadnione . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pojeździ dłużej uparty jestem mam 2 ręce i lubię dłubać przy aucie. Po wymianie sprzęgła które padło po niecałych 100 tyś i konserwacji podwozia /wypruwam caly spód/ zabieram się za wygłuszenie. Ba za cichy to Żuczek nie jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube jest fajny poradnik wymiany oleju w skrzyni TL4, co prawda w Renault Fluence, ale skrzynia dokładnie taka sama.

Ps. "MJuke" jakie objawy daje padnięte sprzęgło? u mnie bierze dosyć wysoko. Po przesiadce z Opla nie mogłem się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mały wyciek na wale z uszczelniacza. Jak wyjąłem skrzynie to okazało się, że padł też dwumas.

Czuć było objawy przy ruszaniu jak się posłuchało to słychać było metaliczny dźwięk.  

A sprzęgło,  tarcza zjechana prawie do nitów. Dlatego za jedną robotą wymiana kompletu na nowy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...