Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano Z51 (USA)


crrs11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Murano Z51 rocznik 2008 silnik 3.5 wersja USA. Samochód bardzo powoli rozpędza się do 20 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości samochód odzyskuje moc i jest ok, rozpędza się do 200 km/h bez problemu. Na płaskim jest złe ale rozpędzanie do 20 km/h pod górkę to już tragedia. Czy to zużyte sprzęgło, a może awaria skrzyni biegów? Proszę o pomoc w diagnostyce oraz jeśli to możliwe podanie przybliżonego kosztu naprawy. Samochód nie ma i nigdy nie miał instalacji LPG. Przebieg chyba 160 000 km :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz bardziej problem, bo to może być korpus zaworów, konwerter na skrzyni, przepustnica, masa pod deską rozdzielczą

 

1. wciskasz gaz i obroty nie rosną i przyśpieszenie też nie - prawdopodobnie przepustnica, możesz spróbować i od nowa zaprogramować przepustnicę, poszukaj procedury, nie wiem czy nie jest w programie CVTz50 na androida, ew. wymiana przepustnicy, może też to być masa pod deską rozdzielczą 

2. obroty rosną, auto nie idzie - najszybciej korpus zaworu (valve body) na CVT,  mniej prawdopodobne a możliwe konwerter, ew.  CVT do naprawy wymiany.

 

zainstaluj sobie CVTz50 na andka i podłącz interfejs OBD2 ( poczytaj w temacie CVTz50, pisałem jaki kupić). 

 

Koszty różne od groszowych, sprawdzenie węża przepustnicy, programowanie, czyszczenie, sprawdzenie masy, po wymiana  CVT (pewnie z 6 klocków, nie wiem ile w PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011roku firma nissan wydała biuletyn o nr. NTB11-089.co prawda dotyczy on maximy z lat 07-12,ale może to dobry trop i warto spróbować. Screenshot_20190309-085821.thumb.png.9243ebdfe84acc5cdf7009c0f7212135.pngd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...