Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyrobione daszki przeciwsłoneczne


kanitor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy zdarzył Wam się problem z wyrobieniem daszków przeciwsłonecznych? Mam Tiidę z 2008 roku. U mnie ten od strony kierowcy całkowicie obwisł i szukam używanego już dobrych kilka miesięcy. Teraz widzę, że i ten od strony pasażera nie domyka się do samej podsufitki, tylko zaczyna odstawać. Za jakiś czas pewnie spotka go taki sam los jak daszek od strony kierowcy, który już zdemontowałem i niestety się pozbyłem. Czy znacie jakiś zamiennik za te daszki? Ostatnio kupiłem na szrocie daszek od Nissana Note, ale okazał się za krótki.

Edytowane przez kanitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są nr części OE

https://nissan-europe.epc-data.com/tiida/c11x/797-hr16de/misc/964/

Po tych numerach znajdziesz, ale tanio nie jest.

 

 

https://www.amayama.com/en/part/nissan/96401el40a

 Tu że wschodu

 

 https://avto.pro/part-96401EL40A-NISSAN-907/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, ale nie ukrywam - zapowietrzyłem się na widok tych cen :rolleyes2: Wychodzi na to, że jednak polowanie na Tiidę rozbitka, to najsensowniejsze rozwiązanie. A po tych numerach części da się dopasować coś od innych modeli, czy są one unikalne dla każdego modelu Nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są unikalne.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć.

Właśnie ten problem przydarzył się mi się dwa dni temu, podczas powrotu z wakacji - jazda w stronę wschodzącego słońca jest masakryczna :( .Na załączonej fotce próba naprawy osłony - niestety element raczej nierozbieralny i nienaprawialny. Z Nota lub QQ raczej nie będzie pasował. Pozdrawiam.

IMG_20190730_100446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Kontynuacja tematu mojej uszkodzonej osłony.

Internetowe i telefoniczne poszukiwania osłony przeciwsłonecznej niestety nie przyniosły rezultatu - brak lewych osłon a prawe za kosmiczną cenę. Postanowiłem na siłę wyjąć uszkodzony element (na zdjęciu) i próbować go naprawić. Po wyjęciu można dostrzec pęknięcie części plastikowej - niestety nie mam pojęcia czy uszkodzeniu uległ wcześniej czy podczas siłowego wyciągania z osłony. Próba naprawy zakończona połowicznym sukcesem: osłona nie opada ale też nie przylega do podsufitki - odstaje jakieś dwa centymetry. Podczas poszukiwań ewentualnego zamiennika, zwróciłem uwagę na zdjęcia osłon do SUZUKI SX4/ FIAT SEDICI - bardzo podobny kształt osłony oraz sposób otwierania lusterka. Niestety nie mogę zweryfikować wymiarów osłony dlatego, jeśli ktoś ma dostęp do SUZUKI SX4 (pierwsza generacja)mógłby zmierzyć szerokość i długość oraz odległość pomiędzy punktami mocowania. Sam punkt mocowania wkrętami jest inny, ale to byłbym w stanie sam przerobić.

Pozdrawiam.

Zdjęcie-0117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Aby nie machać tymi zasłonkami to trzeba sobie nakleić osłonę przeciwsłoneczną na szybę czołową koszt 100zł!

Przeglądy przechodzi bo osłona nie wchodzi na strefe S1 :)

Nie mogę wstawić zdjęcia bo za duże ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie  wytrzymałem i zamówiłem na ALIexpress - koszt 141zł ale można kupić taniej. Czas dostarczenia przesyłki - 3 tygodnie.

Obecna uszkodzona osłona przeciwsłoneczna miała podświetlenie przy lusterku.

20211115_173903.thumb.jpg.d769240e0e6152cb1a682ea15c1f66a7.jpg

20211115_174032.thumb.jpg.24b8e87ac69184e9d09615f0301e3e3e.jpg

Nowa osłona niestety lampki nie ma ale jest już zamontowana i cieszy.

20211115_174249.thumb.jpg.3adbddf17596a977ee1c627cda1a7e2b.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedługo bardziej będzie mi się opłacało sprzedać Tiide na części niż w całości ,bo nigdy nie otwierałem tych osłon 😁

Za 50zł taką osłonę mi profesjonalnie nakleili  i przegląd przechodzi ..........

oslona.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...