Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ESP


Greg110773

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wczesniej pisalem mialem problem z abs esp 4wd abs zrobiony wymienione nowe czujniki i wiazka abs zgasl tylko pozostala kontrola trakcji komp pokazuje usterke czujnika skretu kola czy to jest powiazane z wymiana na nowe czujniki abs jesli tak to jak to powiazac ze soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedziesz około 150metrow powinna zgasnac, lub po ponownym uruchomieniu silnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak pisales tylko ze musial zalaczyc napedy i zgasly awaria to przetarty kabel tylnego abs dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szanowni

Z jakich powodów może się uruchomić kontrolka ESP? U mnie włączyła się i nie mam możliwości jej wyłączenia. Co za tym idzie również kontrola trakcji nie działa. Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodów może być tyle , a właściwie jest aż tyle że jeśli wypiszemy alfabetycznie wszystkie to kolega się załamie.....

objaw- ESP świeci czyli nie działa jak i nie działa 4x4 tryb auto.

a teraz pytanie pomocnicze czy ABS działa? reduktor z 4x4 działa? jeśli 2x TAK to stawiałbym na uszkodzenie czujnika cisnienia na pompie hamulcowej.

ponadto- uszkodzenie wiązki czujek ABS, uszkodzenie któregoś czujnika ABS, czujnik skrętu kierownicy, komp ABS, uszkodzenie pompy ABS, uszkodzenie modułu TCM, BDM, coś po linii CAN, zaśniedziałe styki wtyczki ABS.....czy uszkodzenie samego przełącznika. To może być nawet zapieczony nieodbijający tłoczek hamulcowy. 

powodów jest ogrom! ogólnie temat szeroko rozpisany na forum, dostępnych tematów z diagnozą i naprawą jest kilkadziesiąt po kilkadziesiąt stron.....

a tak naprawdę najszybciej i najprościej zdiagnozować co jest nie tak to można podpinając się pod kompa.

oryginany interfejs to consult II,  lub coś co czyta renaulty tylko iz trzeba w tym przypadku wybrać navarę w ustawieniach.

być może to tylko sławny błąd C1142....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...