Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12], [1.8B] samochód gaśnie po odpaleniu


jod23znowunadaje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam samochód nissan primera p12 1.8 B, r.2003, przejechane 160tys. Auto po odapaleniu na zimnym silnku za ok 20-30 s. gaśnie, potem jest problem z odapaleniem po ok. 1min. samochód cieżko(check wyskauje blad czujnika wałka-czujnik walka wymieniany) odpala oraz oddaje dziwne oddglosy ,z wydechu leci woda z benzyna. Czasami nie odpala, ale jak kawałek stoczę się nim  to zaskakuje. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymień czujnik wału korbowego i problem zniknie miałem identyczną sytuację. Właśnie taka czynność uchroniła mnie przed wydaniem kilku-kilkunastu set zł na wymianę rozrządu bo takie diagnozy tez padały u wielu mechaników. (zaznaczam że rozrząd był ok).

Żaden nie wziął do ręki diagnoskopu czy oscyloskopu do sprawdzenia przebiegów generowanych przez oba czujniki (wałka rozrządu i wału korbowego). Pojechałem do znajomego elektronika który to podłączył się pod wiązkę i było wszystko już wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czujnik był wymieniany. Wymieniony rozrzad, łancuch był wyciagniety.

Edytowane przez jod23znowunadaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z odpaleniem auta Nissan Primera 2.2 silnik rok produkcji 2002r. Auto przy odpalaniu chodzi na malych obrotach i po chwili gasnie. Zapalają się te trzy ikonki jak na poniższym zdjęciu. Myślałem nad wymianą EGR, a także wczoraj wyczyscilem filtry oleju itd. Nic nie pomogło, podpiąłem pod komputer lecz nie pokazało mi w oprogramowaniu tego auta.. Co robic ? Ktos pomoże? 

15572285344201966643669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Maxi Ecu wykryje błędy ,wiem,bo kupiłem kabel plus program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak silnik zgaśnie lub jest nie odpalony to czerwone kontrolki oleju i ladowania akumulatora sie pala i to jest prawidłowo  natomiast check żółty wskazuje usterkę którą trzeba odczytac na kompie u mechanika , sam nie dasz rady . Silnik gaśnie bo nie dostaje paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...