Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Probelm z ESP


grundi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post, bo pierwszy problem z "patkiem"

Po wizycie w serwisie na filtrach i olejach, po zejściu z podnośnika wywaliło check ( czujnik abs/esp czy jakoś tak)  i wszedł w tryb awaryjny, 

Mechanik męczył męczył i ostatecznie zapadła diagnoza 

Sterownik ESP do wymiany, 

znalazłem na allegro kilka sztuk ale żaden egzemplarz nie ma takiego samego numeru jak moja obecna pompa, 

 

i teraz moje pytanie czy muszę szukać koniecznie dokładnie tego samego numeru? czy mogę kupić z innym numerem? 

 

może ktoś z was ma na sprzedaż taką pompę 

w załączeniu zdjęcie mojego sterownika z numerami. 

IMG_1098.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A. Czy mechanior sprawdził przewody do czujników ABS-u? Mógł któryś uszkodzić i d.. a. A zachowanie będzie takie jak opisać 

Sprawdźcie przewody, zaczytajcie błędy i od najprostszych elementów zacznijcie. 

Ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszytko inne sprawdzone 3 tygodnie już "patek" stoi w warsztacie 

 

Mechanik twierdzi że to jest uszkodzone,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale próbowałeś z tym pojeździć? Nie mam patka długo, ale po prawie każdym podniesieniu czujniki ESP ABS i 4x4 lekko wariują. Po paru km i kilku odpaleniach znikają i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki dokładnie wywala kod błędu????

path to "inne" auto, mitologia słowian przy tym to prostota........ wywala ci kontrolki z esp i glizdy (auto w poślizgu) na szafie? przyczyn jest kilka....

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem polega na "trybie awaryjnym" i brak możliwości normalnej jazdy. 

Mechanik, dłubał grzebał, znalazł jakieś "zaśniedziałe" kabelki, jakieś poprzecierane wiązki, auto trzyma już prawie miesiąc i ostatecznie stwierdził że uszkodzony jest moduł z pierwszego zdjęcia, chciał mi taki sprzedać od kogoś za 1200 zł ale zanim kupię coś za dwa worki złota to szukam sam szczególnie że na alledrogo znalazłem co prawda z innymi numerami ale w kwotach od 160 - 500 zł tak że 1200 zł jest stanowczo wygórowaną ceną, szczególnie że już mnie blisko 2K skasował za diagnozy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190316_133557.thumb.jpg.0b7f9f857dc3ab34df03638be7bfbef5.jpgJa taką pompę mam z takim numerem ,podeślij mi numer który jest na pompie a nie na sterowniku o ozn A  lub inną literą, same sterowniki regeneruje w łodzi i na pomorzu za około 800-900zl

Chodzi mi o ten numer

20190316_133637.jpg

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mechanik dał mi tylko ten sterownik, 

Jaką kwotę byś chciał za pompę, lub sam sterownik? 

IMG_1113.JPG

IMG_1114.JPG

Edytowane przez grundi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na allegro masz 4 pompy z takim samym numerem ,najtańsza jest za 100zl i wzwyż, najdroższa za 630(przegięcie),niestety za 100zl ci nie sprzedam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem Allegro i nie znalazłem z takim numerem jak mój. Jeżeli masz w 100% sprawną to podaj mi proszę cenę na PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie na w/w zdjęciu w białym kwadracie jest litera A a np u mnie D i numer 47660 EC070

numery ate 06.2102-0207.4

czy te moduły ESP są z sobą zamienne? czym się różni A od D ?

drugie pytanie odnośnie samego sterownika ESP (czarna skrzynka)

u mnie jest nr 06.2109-0328.3  czy jest on zamienny z sterownikiem o nr 06.2109-0326.3 wnioskuję iż drugi człon tego nr jest mniej istotny przy podmianie? Najważniejsze jest 06.2109

Panowie z góry dzięki za jakiekolwiek info, bo juz ponad miesiąc znowu walczę z wywalonymi kontrolkami ESP i glizdami... standartowo zawsze wywala kody błędów 22 i 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...