Jump to content
Sign in to follow this  
rogu22

Oznaczenie lamp przednich

Recommended Posts

rogu22
Posted (edited)

Cześć mam pytanie dla obeznanych w temacie lamp przednich do pulsara czym różnią się lampy oznaczone  3ZL5A a 3ZL7A?

Pelne oznaczenie oraz linki do rysunków złożeniowych:

LED EU LH 26060-3ZL5A 

LED EU RH 26010-3ZL5A 

https://cat.iparts.fi/nissan?get_page=get_part&lang=EN&catalog=EL&model_code=C13M&infinity=0&family=pulsar&number_years=5+1407+65535&group=E&subgroup=260&param=&client=1

a

LED EU LH 26060-3ZL7A 

LED EU RH 26010-3ZL7A 

https://nissan.7zap.com/en/el/pulsar/c13m/8+1502+65535/e/260/

Edited by rogu22

tomkek1912
Posted (edited)

Jak znajde czas dziś wieczorem to rzuce okiem do jakich wersji są dane z nich... Natomiast mogą się niczym nie różnic. Czasem nissan ponoć nadaje nowe numery dla tych samych elementów. 

No więc tak. Te pierwsze są dla wersji tekna i acenta+ w wersji specjalnej z lampami ledowymi z silnikiem 1,2 i 1,5 od 07.2014 r. Drugie dla wersji z silnikiem 1,6 od 02.2015 r. Niestety nie wiem czym się mogły różnić ledy pomiędzy nimi. 

Edited by tomkek1912

rogu22

ok,  a czy przerabiał ktoś z Was temat zmiany lamp z żarówkami h11 na full led w pulsarze, czytałem na tym forum w dziale z qq że koszt lamp z autopoziomowaniem w serwisie to ok. 2000zł.

Może się ktoś z Was spotkał gdzieś z takimi informacjami na forach zagranicznych?

tomkek1912

Ja gdzieś czytałem, że nie warto. Potrzebny jest czujnik wysokości - 100 zł na allegro ponoć sprawny. Lampy z dekompletu 500 zł min za sztukę. Moduł gdzieś w komorze silnika ale ponoć jest różny w zależności od wyposażenia, wiązka do czujnika i zaprogramowanie i być może przeróbka wiązki do lamp. Ponoć ledy mają jeden przewód więcej.  Mam w okolicy pulsara z ledami. W mojej ocenie w ciemnościach wygląda za***iście z tą obramówką. Dużo lepiej niż qq  j11a. Ale jeśli robią to za dwa koła to można się szarpnąć. Z drugiej strony różnica ceny między tekną, a acentą nawet z navi czy auto światłami to kilka tysiaków. Dlatego na początku napisałem, że raczej nie warto. 

junak1230

witam potrzebuje informacji odnośnie spryskiwaczy na lampy przednie kiedy były montowane i w jakich wersjach samochodu nissan pulsar czy można taką informację sprawdzić po numerze VIN  , może ktoś dysponuje programem serwisowym w którym można takie informacje uzyskać ?

Andrzej G

2014 1.2 Dig-T Tekna - mam spryskiwacze reflektorów
W specyfikacji modeli z 2017r nie widzę spryskiwaczy w żadnej wersji wyposażenia.

Gdybyś się trochę bardziej rozpisał do czego Ci ta informacja potrzebna i uzupełnił swój profil o rocznik i wersję wyposażenia, pewnie dostałbyś więcej konkretnych odpowiedzi, bo pytanie które zadałeś, to z tych "Przychodzi baba do lekarza i mówi że ją boli, ale nie wie gdzie" :)

junak1230

:)masz rację zbyt mało danych umieściłem ; kupiłem  niedawno pulsara 2016 r 1.6 benzyna ma lampy full Led lecz nie ma zderzaka ze spryskiwaczami  ,nie wiem jaka to wersja, gdyż samochód jest sprowadzony lecz ma bogate wyposażenie , siedzenia grzane i skóra,  kamery 360 felgi 18 cali ,wydaje się to być tekna . chodzi o pewność zakupu jaki dokonałem i prawidłowe wyposażenie samochodu , może ta wiedza jest trochę spóźniona ale zawsze warto wiedzieć.  

Andrzej G

Wklep tylko VIN swojego autka i sporo się wyjaśni VIN decoder Nissan

Podobnie TUTAJ

Wygląda na to, że od któregoś roku nawet Teknę wypuszczali bez spryskiwaczy reflektorów, bo jak wspomniałem wcześniej - mój ma, ale 2017 już nie.
Patrząc po wyposażeniu rocznika 2017 ( w załączniku), masz wypasioną Teknę

PULSAR_PL - Specyfikacja.pdf

Natomiast TUTAJ wystarczy wklepać VIN by zobaczyć podstawowe informacje, a następnie " Открыть каталог" i masz katalog serwisowy konkretnego auta  

junak1230

No i wszystko jasne .po sprawdzeniu wyposażenia na stronach które podałeś moje wątpliwości zostały rozwiane , lampy są takie jak powinny być. Dziękuję za pomoc w problemie .pozdrawiam. 

tomkek1912

Witam rodzynka i zazdroszczę 1,6. Ja jak byłem na kupnie to brakło funduszy na 1,6 :(