Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai 1.6dci błąd przepustnicy wydechu


karollolo88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od nie dawna jestem posiadaczem qashqai+2 1.6dci i świeci się żółty check błąd przepustnicy wydechu była czyszczona nie była mocno brudna po dwóch dniach błąd powrócił czy ktoś wymieniał jaki koszt i gdzie kupić przepustnice czy można ją jakoś jeszcze podratowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wg informacji mechaników problem może się pojawić co jakiś czas. U mnie wystąpił w drugim roku po kupnie i była naprawa gwarancyjna. samochód ma 6 lat i jak narazie więcej się problem nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Rozruszanie przepustnicy przeprowadzałem we wrześniu 2018 i check pojawił się ponownie w marcu 2019.

Smarowanie wystarczyło na około pół roku

Chyba taki urok tego modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam użytkowników QQ.

Jestem nowym użytkownikiem Nissanklub.pl.

Mojego QQ J10 z 2012 roku sprowadziłem z Niemiec osobiście w 2015 roku. Od pierwszego dnia świecił się Check ale usłyszałem od sprzedającego, że to słaby akumulator (stał dłużej nie palony) a motor ma start/stop więc pewnie się kwalifikuje do wymiany.

W moim przypadku chodziło o kod błędu P1480.

Bujałem się z tym błędem ok. 2 lat. Na forach polskich i zagranicznych czytałem tylko o bezradności serwisów oraz kosztach kolejnych napraw. W międzyczasie kupiłem "nowy" fragment rury z przepustnicą. Kolejne próby nie przyniosły skutku.

Podczas każdego serwisu olejowego oraz innych napraw eksploatacyjnych (zawsze u tego samego mechanika) była kolejna próba usunięcia usterki.

Próbowałem nawet umówić się z zakładem specjalizującym w tego typu usterce z linku poniżej:

elektronika.com.pl/uslugi/zakres-uslug/naprawa-elektroniki-w-samochodach-osobowych/nissan/usuwanie-bledow-p1525-p1480-w-samochodach-nissan-qashqai-1-6-dci/

ale ze względu na odległość i brak "widełek" kosztów naprawy, dałem sobie spokój.

Przy ostatniej próbie (bo mam spokój - odpukać w niemalowane - od ok. 3 lat) mój mechanik uporał się z problemem stwierdzając, że usunął niedoróbkę producenta zakładając podkładkę.

Przepustnica przed usunięciem usterki nie domykała się i otwierała się bardziej niż powinna.

Dodam, że mój teść kupił Nissana X-Trail z 2015 roku z tym samym silnikiem. Na razie nie stwierdził podobnych objawów.

Mam nadzieję, że pomogłem albo przynajmniej podsunąłem pomysł gdzie szukać problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podaj ciut więcej szczegółów odnośnie sposobu naprawy tej nieszczęsnej przepustnicy? Jaki był wymiar podkładki? Może mały manual? Ja osobiście miałem ją wymienioną na gwarancji, ale liczę się z tym, że problem kiedyś może powrócić. Zresztą, chyba nie ja jeden miałem przejścia z tym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 17:58, Smoczek napisał:

Czy mógłbyś podaj ciut więcej szczegółów odnośnie sposobu naprawy tej nieszczęsnej przepustnicy?

Też byłbym ciekaw. U nas na razie nie daje znać o sobie. Gdzie ona się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnę fragment wymienionej rury z trefną przepustnicą i udam się do mojego mechanika.

Jak nie będzie chronił swojego patentu to podpytam o szczegóły i w miarę możliwości zrobię kilka zdjęć.

Dam znać w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przesyłam zdjęcia fragmentu rury z przepustnicą. Podkładka została zastosowana na mocowaniu przepustnicy do rury.

Niestety mechanik nie pamiętał już na której z dwóch śrub została zastosowana podkładka.

Najprawdopodobniej chodzi o wskazaną na zdjęciu. Druga jest mocowana do uchwytu w kształcie litery U.

Podkładka włożona pomiędzy uchwyt a aluminiowy korpus przepustnicy zmienia jej kąt.

Mechanik potwierdził mi, że modyfikacji dokonywał przy podłączonej stacji diagnostycznej.

Przy najbliższej wymianie oleju, jak auto będzie na podnośniku, postaram się wykonać zdjęcie jak to finalnie wygląda po naprawie.Inked20190502_171450_LI.jpg.2af7a9504d0fee8dcba3762cf128883a.jpg

Inked20190502_171412_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego! Mamy zatem do przetestowania patent, który potencjalnie może uchronić przed wymianą całej przepustnicy. Prawdopodobnie trzpień po dołożeniu podkładki wysuwa się na tyle, na ile przewidział to producent.  Do tej pory jedynym remedium pozostawał montaż nowej części. Samo czyszczenie pomagało zwykle na krótko i problem powracał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie w temacie przepustnicy. Dzisiaj usłyszałem w serwisie: zatarta przepustnica układu wydechowego. Pali się czerwona kontrolka silnika (niedawno jeszcze żółta), ale wyrok ściął mnie z nóg: koszt naprawy ponad 2 tys + robocizna! Na allegro znalazłem przepustnicę za 350 zł. Pytanie: czy to zamiennik, który problem rozwiąże i czy w Warszawie albo okolicach ktoś podejmie się naprawy? Dodam, że przy duzym obciążeniu silnika było wyraźnie słychać warkot z przodu: czy to również kwestia przepustnicy?? Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje temat jezeli pozwolicie :) Smoczek, udalo Ci się moze wytestować ten patent? Dziala? Mi tez sie zaswiecil check engine i tez komputer pokazuje blad polozenia przepustnicy wydechu. Jezeli ktos ma jakies info o permanentnym sposobie bede bardzo wdzieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Na razie nie przerabiałem poprawki mocowania przepustnicy, bo tak dla odmiany przy 120.000 km zwalił mi się siłownik sprzęgła. Pedał w podłodze, auto stoi w warsztacie i czeka na kolejkę do naprawy. Powoli nabieram przekonania, że QQ to jednak przeszacowane cenowo badziewie. Chyba gorycz przeze mnie przemawia, bo znam parę aut kompletnie zaniedbywanych przez właścicieli, a mimo to jeżdżących bez "czeków", przepustnic i siłowników, co to psują się od samego patrzenia na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy ktoś poradził sobie z tą przepustnicą? U mnie czerwona kontrolka się zaświeca w bliżej nieoczekiwanym momencie ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu gaśnie, przejadę raz 5 km raz 25 km i oświeca się ponownie . Przepustnicę rozebrałem poczyściłem, można ją nawet palcami przestawić ale błąd dalej wyskakuje. Dodatkowo z check engine oświeca się kontrola trakcji. Po diagnostyce komputerowej błąd P1480, P1525, P0002. Auto mam od tygodnia dopiero ale podobno przez ostatnie 7 lat nigdy mu nic nie dolegało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem chyba już o tym - co prawda mam j11 z tym silnikiem i miałem problem z przepustnica. Wiec, serwis wycenił na 2,5k.
Kupiłem przepustnice od gościa z Allegro, nowa, ori. Dałem gościowi, który ja wymienił i zaadaptował. Koszt : 350 przepustnica+200 robota. Auto śmiga, błędów brak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To myślę, że pójdę w twoje ślady. Jeżeli mogę jeszcze zapytać, to wymieniałeś sam moduł czy całość łącznie z łącznikiem metalowym w którym pracuje przepustnica? 

Poniżej zdjęcia:

1.thumb.PNG.3a8128d1595e1db1faa5bfaed9aef493.PNG

2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całość - 1 zdjęcie. Zacinała się klapa w rurze. Sprawdzałem zdemontowana cześć- b. trudno było ruszyć ten element.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...