Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] Malowanie plastików konsoli centralnej


sebastesebaste
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, 

Czy ktoś miał okazję malowac plastiki w Pathfinderze R51? Szukam farby najblizszej oryginału, może ktoś ma coś sprawdzonego co wyglada dobrze? 

Ewentualnie poszedł w innym kierunku, ale efekt jest na tyle fajny, że chciałby się pochawlić? 

Z góry dzięki,

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czas temu w " samochód marzeń, kup i zrób" zmęczoną deskę rozdzielcza flokowali efekt był dobry, najlepsza opcja 

Co do malowania z innego forum 

Najpierw ja umyj dobrze ciepłą wodą z ludwikiem kilka razy 
- jedziesz do mieszalni i dorabiasz sobie dowolny kolor akrylu centari na żywicy strukturalnej AK117/AK119 (ale to w mieszalni dupont na takim czyms pracowałem) 
- czyścisz włukniną ścierną deskę. Można to robic na mokro ze zmywaczem silikonowym 
- odtłuszczasz porządnie 
- podkład w jednej warstwie 800R - DUPONT 
- lakierujesz kolorem na żywicy strukturalnej z dodatkiem Dupont 805r  "

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flock to fajny pomysł, ale góra deski jest w super stanie, a żeby fajnie to wyszło wszystko musiałbym trzasnąć i wtedy plastiki na czarno np. Chciałem tylko konsolę odswieżyć, najlepiej farbą w sprayu, coś między srebnym a szarym w połysku załatwiłoby sprawę. Największy problem jest z plastikami na kierownicy bo są podpisane funkcje przycisków, nie mogę tego zamalować i to generuje konieczność zostawienia oryginału i dobrania podobnego koloru konsoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

domykając temat, pomalowałem. ostatecznie kupowałem lakier w kolorze nadwozia (K27) i że wyglądał za***iście na pomalowanej klamce poleciałem po plastikach. wyszło ok, jak malowanie na balkonie, mógłbym jeszcze wyrównać lakierem, ale chyba do weekendu się wstrzymam. 

Teraz pozostałe plastiki mnie denerwują swoim stanem :icon_cry:

55837807_1366384330170066_3132178387498434560_n.jpg

56226150_420060488561098_7216068489239330816_n.jpg

56448943_624854694644836_3625598554178846720_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na allegro, był dostępny od ręki za 44zł w spray'u. Świetnie kryje, wysycha w 5 min chyba z e-lakiernik + bezbarwny. 

W sumie to kupiłem cały set z podkładem i lakierem bezbarwnym, bo mam w planach jeszcze zderzak naprawić. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier kolor + bezbarwny. nie będe udawał, że się znam na farbach. jeśli w składzie bezbarwnego nie było, to nie. Zobaczymy jak z będzie z trwałością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lakierowanie plastiku nie jest takie proste. Nie możesz położyć lakieru na to co masz w aucie. Po zmatowaniu podkład pzp, na to podkład akryl a dopiero potem lakier. Oczywiście wszystko z zachowaniem czasów schnięcia, odparowania, szlifowanie, odtłuszczacz silikonowy a na koniec klar (chyba, że lakierujesz lakierem akrylowym). Tylko wtedy lakier nie będzie się łuszczył po pierwszym upalnym lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...