Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
sebastesebaste

[R51] Malowanie plastików konsoli centralnej

Recommended Posts

sebastesebaste

Drodzy, 

Czy ktoś miał okazję malowac plastiki w Pathfinderze R51? Szukam farby najblizszej oryginału, może ktoś ma coś sprawdzonego co wyglada dobrze? 

Ewentualnie poszedł w innym kierunku, ale efekt jest na tyle fajny, że chciałby się pochawlić? 

Z góry dzięki,

emil

Kazik_R52
Posted (edited)

Jakoś czas temu w " samochód marzeń, kup i zrób" zmęczoną deskę rozdzielcza flokowali efekt był dobry, najlepsza opcja 

Co do malowania z innego forum 

Najpierw ja umyj dobrze ciepłą wodą z ludwikiem kilka razy 
- jedziesz do mieszalni i dorabiasz sobie dowolny kolor akrylu centari na żywicy strukturalnej AK117/AK119 (ale to w mieszalni dupont na takim czyms pracowałem) 
- czyścisz włukniną ścierną deskę. Można to robic na mokro ze zmywaczem silikonowym 
- odtłuszczasz porządnie 
- podkład w jednej warstwie 800R - DUPONT 
- lakierujesz kolorem na żywicy strukturalnej z dodatkiem Dupont 805r  "

Edited by Kazik_R52

sebastesebaste

Flock to fajny pomysł, ale góra deski jest w super stanie, a żeby fajnie to wyszło wszystko musiałbym trzasnąć i wtedy plastiki na czarno np. Chciałem tylko konsolę odswieżyć, najlepiej farbą w sprayu, coś między srebnym a szarym w połysku załatwiłoby sprawę. Największy problem jest z plastikami na kierownicy bo są podpisane funkcje przycisków, nie mogę tego zamalować i to generuje konieczność zostawienia oryginału i dobrania podobnego koloru konsoli. 

Coyote024

Ja zamierzam hydro grafikę, wzorów milion i efekt fajny i trwały

NissanFun

Opisy zrobi i wydrukuje każdy grafik więc bez stresu, ja dobieram coś z palety RAL bez stresu o odcień. 

sebastesebaste

wtedy te opisy masz na zasadzie naklejki pod lakierem czy jak?

sebastesebaste

domykając temat, pomalowałem. ostatecznie kupowałem lakier w kolorze nadwozia (K27) i że wyglądał za***iście na pomalowanej klamce poleciałem po plastikach. wyszło ok, jak malowanie na balkonie, mógłbym jeszcze wyrównać lakierem, ale chyba do weekendu się wstrzymam. 

Teraz pozostałe plastiki mnie denerwują swoim stanem :icon_cry:

55837807_1366384330170066_3132178387498434560_n.jpg

56226150_420060488561098_7216068489239330816_n.jpg

56448943_624854694644836_3625598554178846720_n.jpg

Beast

Wygląda kozak. Kupiłeś w mieszalni czy jakiś gotowy w sprayu? Jak gotowy spray, to podaj proszę jaki :)

sebastesebaste

kupiłem na allegro, był dostępny od ręki za 44zł w spray'u. Świetnie kryje, wysycha w 5 min chyba z e-lakiernik + bezbarwny. 

W sumie to kupiłem cały set z podkładem i lakierem bezbarwnym, bo mam w planach jeszcze zderzak naprawić. 

• Thanks 1

NissanFun

Utwardzacz był?

sebastesebaste

lakier kolor + bezbarwny. nie będe udawał, że się znam na farbach. jeśli w składzie bezbarwnego nie było, to nie. Zobaczymy jak z będzie z trwałością.