Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaarts

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem primery p12 z 2006 r. w kombi z silnikiem 1.6. Wcześniej miałem okazję testować wersję z 2004 r, która była wyposażona w kamerę cofania i o tym będę pisał - moja wersja tego nie posiada i szukam rozwiązania. Pytanie jest - czy istnieje możliwość zainstalowania fabrycznej kamery cofania z np. takie modelu z 2002 r do mojej z 2006 r. i podłączenia pod komputer pokładowy/wyświetlacz radiowy? Przeszukiwałem inne tematy na forum, ale nie dały mi do końca jasnej odpowiedzi. Wiem tyle, że z pewnością jest potrzebny moduł kamery i sama kamera. Na allegro jak widziałem to są koszta 100 - 150 zł. Teraz tylko pytanie czy jak zdobędę taki sprzęt i zawiozę do mechanika (2. Pytanie - jakiego mechanika? :v) to powinno to funkcjonować (o ile ktoś będzie w stanie to zrobić)? Czy lepiej odpuścić ten temat i zakupić np. bezprzewodową kamerę cofania/czujnik cofania w lusterku wstecznym połączony z tablicą rejestracyjną? Z innych tematów wychodzi, że raczej nie ma możliwości połączenia innych kamer z komputerem :/, a zależy mi, żeby jak najmniej zajmowały te wszystkie czujniki, ekrany - no chyba, że się coś zmieniło).

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Roboty jest w ciul :(. Z tego co pamiętam to 1.6 były mocno okrojone i np. wiele aut było  z bieda wyświetlaczem https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-nissan-primera-p12-21669086-5-7885915603 a ma być przynajmniej taki: https://allegro.pl/oferta/nissan-primera-p12-wyswietlacz-ekran-cc5w4000p-7916191801 (chodzi o to że w tym pierwszym nie ma wejścia na taśmie sygnału video). Kolejna rzecz podlączenie do wiązki od wstecznego modułu i na koniec samej kamerki (pewnie blende trzeba zmienić) jeśli to Cie nie pzreraża to montuj bo fajny bajer... Aha ja podłączyłem kamerkę PAL pod moduł  i działa ok w tym wątku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...