Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak śwaiteł


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

pozycje są ale tylko z przodu, długie są, przeciwmgielne jest przód, z tyłu tylko stop i kierunki, brak świateł mijania z przodu i z tyłu, myślałem, ze przełącznik, rozebrany i wyczyszczony nie wygląda aby coś było nadpalone czy zużyte, bezpieczniki w komorze sprawne.  Ktoś wie o co caman??

https://photos.app.goo.gl/FCe6gsDKEQPUa5KE9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że masz pozycje z przodu a z tyłu nie, bo rozdzielone to jest na prawą i lewą stronę na bezpiecznikach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

no niestety, wtyczki na swoich miejscach to co ruszałem nogą to jakiś moduł chyba od centralnego lub alarmu, poszukiwania nadal trwają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj ide walczyć też z postojówkami tylnymi. 

Po topieniu w bagnie wywala mi obydwa bezpieczniki. Dobrze że jedno przeciwmgielne mi zostało, to w nocy mnie jeszcze widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz zwarcie i tyle a u mnie wszytko OK, do tego wchodzi 12V na przełącznik i po przekręceniu wychodzi 12V, nie wiem czy to to co powinno ale tak na szybko znalezione, niestety z manuala mało co widać i okazuje się, że tam gdzie w manualu jest kabel ja nei mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na schemat wychodzi, ze do długich jest przekaźnik, który rozłącza mijania w momencie odpalenia długich, ktoś wie gdzie on jest ?? i tak przy okazji, czy przerywacz kierunków jest pod osłoną zegarów?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzisiaj  kopałem w aucie i sprawa wygląda tak że przerywacz kierunkowskazów jest wbudowany w licznik , bezsensownym wydaje się rozbieranie go żeby przerobić. Co do świateł to nie ma żadnych mechanicznych przekaźników, chyba że jakieś tyrystory w magicznej skrzynce Siemensa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fikolek2 napisał:

 sprawa wygląda tak że przerywacz kierunkowskazów jest wbudowany w licznik , bezsensownym wydaje się rozbieranie go żeby przerobić. 

no właśnie coś mi tam tykało, czyli zmiana przekaźnika odpada 

 

1 godzinę temu, fikolek2 napisał:

Co do świateł to nie ma żadnych mechanicznych przekaźników, chyba że jakieś tyrystory w magicznej skrzynce Siemensa .

właśnie tego się obawiam czy czasem tam coś nie poleciało, chyba przerobię na oddzielne przekaźniki i zasilę z przełącznika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g manuala Daytime Light System powinien znajdować się w miejscu pokazanym na schemacie, może ktoś zerknąć u siebie czy ma coś takiego, bo u mnie nie stwierdzono w tym miejscu 

Daytime.png

a no i chyba wygląda na to, że jest przekaźnik 

headlamp relay.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak myślę, przecież  ja nie mam świateł dziennych :) czyli nie dotyczy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat

jest przekaźnik rozłączający mijania przy włączeniu drogowych 

przełącznik.png

przekaźnik światła.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnisz się, oglądając oznaczenia na reflektorach. Jeśli jest łamane (C/R) oznaczają, że jeśli drogowe włączasz, mijania są odłączane (jeśli natomiast  jest CR - drogowe działają razem z mijania). W tym pierwszym rozwiązaniu może nie być przekaźników świateł (nie znam dokładnie Terrano). 

Daytime Light System jest stosowany w wersjach skandynawskich - być może masz wersję "without Daytime Light System"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C/R czyli musi być przekaźnik, dzisiaj jak pogoda pozwoli się obluka :D ale sukces coraz bliżej :D a jak nie to da się dodatkowy przekaźnik i będą światła :D bo z tego co widać na schemacie nic po drodze nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokąd idą zielone przewody (odnośnik B i D na schemacie) od styku roboczego przekaźnika świateł (jednego i drugiego). Na schemacie nie masz ich przy manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według katalogu istnieją dwa przekaźniki świateł (dla obu wersji: skandynawska i cental/płd. Europa): http://nissan4u.com/parts/terrano2/el_r20/2002_6/type_147/body_electrical/relay/illustration_2/. Mussz je tylko zlokalizować, bo ze schematu niewiele widać (obok jednych i drugich drzwi?)

Patrząc na schemat manetki, to włączenie mijania (LOW), odbywa się wewnętrznym połączeniem w niej samej (podobnie jak drogowych HIGH i migania PASS). Drogowe masz, czyli wewnętrzne połączenie istnieje, ale czy konkretnie w położeniu LOW na wyjściu manetki masz napięcie? Chodzi o pin 9 (P/W różowo/biały) i pin 6 (R/G czerwono/zielony).

Ze schematu wynika (o czym wspominałeś), że w normalnym położeniu, styk roboczy przekaźnika zasila tylko światła mijania (przekaźnik ma styk roboczy normalnie zwarty). Dopiero przełączenie manetki na długie, zasila cewkę przekaźnika i tym samym styk roboczy przerzuca na wolną pozycję (odłącza mijania). Moim zdaniem masz wypalone styki robocze w przekaźniku, tylko trochę dziwne, że wypaliły się jednocześnie w obu przekaźnikach. Albo słabą masę lub jej brak dla zasilania cewki przekaźnika (co prawda masa jest chyba zdublowana dla żarówek świateł i przekaźnika, ale ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez o masach pomyślałem, ostatnio maiłem robiony silnik był poza budą może gdzieś coś niedokręcone, no zobaczymy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko główne masy, ale zwłaszcza te przy przekaźnikach świateł (prawdopodobnie będa przy nich na słupkach drzwi - mając manuala znajdziesz ich umiejscowienie w dziale Harness layout/Body harness :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ogarnięta, jak sioe wali to wszystko na raz i wtedy szuka się komplikacji zamiast zacząć od prostych spraw :D poprzedni właściciel mojego cukierka, tak polutował przewody, że wszystko zaśniedziało i się połamało, jeżeli chodzi o światła z tyłu :bicz:

a przód :0recourse: spaliły się dwie żarówki na raz :laie_67:czekam na lincz :laie_67:

no ale to co poznałem odnośnie schematu to moje :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...