Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przewód intercoolera?


towlasniemojnick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was już wymieniał przewód intercoolera w Pulsarze 1.2 digt? Generalnie w serwisie wołają za to jakieś 800 zł (!). Ciężko znaleźć to w necie od samego pulsara, wiadomo czy pasuje może z quashqaia albo innego renault?

 

 

MVIMG_20190221_160839 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje ? Jest dziurawy jak by pogryziony? Ja miałem taki przypadek w 1.5DCI i brachol w 1.2 to samo. Pasuje idealnie wąż od intercoolera z  Citroena Berlingo(Ale nie pamiętam rocznika) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu jedź do motoryzacyjnego i poproś o taki wąż ale z innego materiału. Ja u mechanika wymieniłem za 80 zł i mam spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam popękany ten przewód od intercoolera. Na razie miejsce pęknięć okleiłem szarą taśmą zbrojoną i poprawiłem czarną izolacją. W międzyczasie szukałem używki i wygląda na to, że ten przewód w silnikach 0.9 i 1.2 TCe jest taki sam jak 1.2 Dig-t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z obklejonym. Wymienię może na koniec roku. Na allegro jak wyżej opisane jest firma. Od juke powinien pasować za 300 zł. Dla pulsara też sprzedają po ok 380, ale mi się wydaje, że to to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł za kawałek gumowego przewodu trochę dużo. Jest dużo używek na Allegro i Olx, ceny zaczynają się od kilkudziesięciu zł. Znalazłem nawet w okolicy kompletny dolot od 0.9 TCe od Clio za 80 zł, sprzedawca zapewnia, że jak nowy. W przyszłym tyg podjadę i przymierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.5 Diesel wymieniłem z 80 zł za używke ale ściągnięte  przy mnie z innego auta więc looz. Ten mocniej pogryziony mam przy drugim 1.2 i czekam na paczkę od faceta który twierdzi że ten jest nie smaczny i da radę więc jak coś to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogryziony dolot, mam i ja :D efekt majówki za miastem 

IMG_20190508_161116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem prawie nówkę za 60 zł od 0.9 TCE, co prawda jeszcze nie założyłem ale średnice i długość są takie same, Podejrzewam, że od 1.2 TCE tez podejdzie 1 do 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem kupić na już (auto całkowicie straciło moc, a w weekend trasa z rowerami) i już nie kombinowałem, zamówiłem nówkę za 300zł. Korciło mnie, żeby zamówić wersję Clio (za 240zł), ale niestety, czas, czas, czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Wąż od 0.9 TCE pasuje idealnie, czyli 1.2 TCE też będzie pasował.

 

1.2 DIG-T vs 0.9 TCE

2f9572d9a2ba05ffgen.jpg

 

0.9 TCE

7a8f8dc8bfa326d7gen.jpg

 

1.2 DIG-T

30d5c29c16326dc0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o ten tce? Czy to po prostu kupione jako tce czy było dedykowane konkretnie? Chodzi o to czy nie ma znaczenia do czego kupię? U nas jest ten problem, że np ten przewód chyba w qq i pulsarze to nie to samo, a jednak silnik ten sam. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie węże do 1.2 Dig-t, 1.2 TCE i 0.9 TCE to jest to samo, widziałem kilka i wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Sam do Juka 1.2 DIG-T zamontowałem 0.9 TCE od Clio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem taki za 300zł (niby Juke), Pan do mnie zadzwonił zapytać o VIN i powiedział, że wybrałem zły, tylko mam wziąć taki za 370zł (niby QQ). Powiedziałem, że mi się nie podoba taka cena i dziękuję, po czym wysłał ten za 300, mówiąc że jak coś to odeślę. 

Wg parametrów (szerokość/długość itd) mimo różnych oznaczeń, wszystkie rurki 1.2dig-t, 1.2 tce i 0.9tce wyglądają tak samo. Albo jest to chwyt oznaczeniowy, aby nie móc kupować zamiennie (bo co to za problem zmienić pieczątkę), albo faktycznie jest jakaś drobna różnica.

W moim wypadku jest obrócona obejma zatrzaskowa w porównaniu do tego co miałem (mam druciki do odczepiania teraz obrócone o 90st. i muszę je chwytać bardziej z lewej niż na wprost). Ewentualnie jest coś innego we wzmocnieniu lub użytych materiałach, ale nie sądzę, żeby miało to jakiś duży wpływ na pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli ktoś byłby chętny, to mogę oddać stary przewód, po zdemontowaniu widać kilka nakłuć, oklejony 100% szczelny. Zdjęcia kilka postów wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc potwierdzam, że rura turbo z aukcji wyżej o nrze kat. 144604208R (tzn. zamiennik oryginału) pasuje idealnie. Jednak nie jest identyczna. Ma obrócony o 180 ten "plastikowy trzymacz" drucików zatrzaskowych do króćca. Na szczęście jest on uniwersalny. Tak więc nie musicie w ASO za 800 zł. Nie musicie do pulsara za 370, nie musicie do juke za 300. Może być Clio 0,9 tce za 225 zł. No chyba, że parametry tej gumy są zupełnie inne...  Acha. Na obu elementach jest nazwa Henn (automotive pewnie), więc zapewne producent zamiennika i oryginału może być ten sam. 

IMG_20190802_133800.jpg

IMG_20190802_133820.jpg

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tak jak wyżej.

Kilka dni temu wymieniałem w swoim Juku 1.2 DIG-T wąż ssący, który zakupiłem w stanie idealnym za 50zl oczywiście od silnika 0.9TCE

Nowy tjw kolega wspomniał na Allegro za ok 225zl

PS: Wszystko pasuje idealnie.

Spinke i opaskę zabezpieczająca można przełożyć ze starego węża. 

PozdrawiamIMG_20190729_081219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 21:25, arek103 napisał:

Jeżeli ktoś byłby chętny, to mogę oddać stary przewód, po zdemontowaniu widać kilka nakłuć, oklejony 100% szczelny. Zdjęcia kilka postów wyżej. 

Panie Kolego,

Czy ten przewód to jeszcze aktualny do oddania masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jak coś swój stary wąż też mogę oddać za śmieszne pieniądze, chociaż nie ukrywam, że przez chwile naszła mnie nie głupia myśl, aby przerobić go na kwasówkę z jakimś sensownym połączeniem w miejscu wejścia węża w intercooler a wszystko w celu uniknięcia podobnych sytuacji co poprzedni właściciel :P

Jak ktoś chce, to mój wąż podobnie jak ten kolegi wyżej, po poprzednim właścicielu został oklejony taśmą, osobiście nie miałem z nim żadnych problemów, a zamówiłem używkę bo mnie kłuło w oczy jak otwierałem maskę, :P jeszcze zostało mi poszukać górnej wykładziny maski i przykre wspomnienia po intruzie idą w niepamięć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...