Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 1.2 - Rozładowywanie akumulatora na postoju, immobilizer?


jakt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zwracam się z prośbą o naprowadzenie na rozwiązanie problemu rozładowywania akumulatora. Otóż na postoju pobierany jest prąd rzędu 0,2 A, co powoduje rozładowanie akumulatora po paru dniach. Łatwo policzyć, że w ciągu 7 dni przy takim poborze zużywane są 33 Ah, czyli problemem nie jest tutaj niska pojemność akumulatora (już został zmieniony).

Wyciągając poszczególne bezpieczniki, w tym odłączając instalację gazową, natrafiłem na mały trop - po wyciągnięciu bezpiecznika od immobilizera, przepływ prądu spada do akceptowalnych 50 mA. Jednak jak dalej zdiagnozować układ immobilizera? Poza poborem prądu na postoju, samochód nie sprawia problemów. Dziwne jest też to, że problem pojawił się nagle, bez wcześniejszych usterek związanych z immobilizerem. Mógłbym rozebrać samochód i dojść po nitce do kłębka na podstawie instrukcji serwisowej, który element za to odpowiada, ale chciałbym się jednak wcześniej doradzić. Może rozwiązanie jest bardziej trywialne i nie wymaga zbyt wiele rozkręcania.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hey

Powiedz mi proszę JAKT czy udało Ci się usunąć usterkę związana z rozładowanie akumulatora przez obwód immobilaser ?

Pzdr Dany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 02:56, Dany napisał:

Hey

Powiedz mi proszę JAKT czy udało Ci się usunąć usterkę związana z rozładowanie akumulatora przez obwód immobilaser ?

Pzdr Dany

Niestety kolega @jakt był ostatnio 28 Kwietnia 2021...

Temat też jest już trochę stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...