Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Maximy - mieszanie uczucia. Porada


maxiMariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, 

Na wstępie chciałbym się przywitać i przeprosić za ewentualne błędy. 

Jako iż moja stara C5 wymaga zmiany, naszła mnie chęć na Maixmę (na infiniti nie będzie kasy), byłem dzisiaj zobaczyć jedną i nie powiem auto robi kosmiczne wrażenie, do tego ma ogromny kufer (czyli coś czego potrzebuję), podczas jazdy i rozmowy właściciel powiedział ile włożył w to auto jak kupił, co zrobił itd (na wszystko są faktury), ale najpierw chciałbym zasięgnąć porady: 

1 rzecz: świecą kontroli ABS, TSC, SLEEP i BREAK, podobno była wymieniana pompa i czujnik ABSu ale błąd dalej wywala - stąd moje pytanie co to może być i ile może kosztować usunięcie awarii. Dodam że auto hamuje normalnie, nie czuć żeby coś było nie tak. Podobno świecą na chwilę obecną bo czujnik odpięty.

2 rzecz: zaświeca się CHECK ale podobno od lambdy (auto ma LPG) po dłuższej jeździe znika - miałem to samo w citroenie.

3 rzecz: zachaczył lusterkiem i kupił jakieś pierwsze lepsze i przez to przestała podobno działać pamięć foteli, nie wiem czy to ma wspólną zależność, stąd moje pytanie do was. 

4. rzecz: być może moje odczucie, stojąc na światłach (oczywiście na zapiętym D) po chwili czuć lekkie wibracje tak jak by auto na siłę chciało jechać. 

To wszystkie moje pytania i czekam na odpowiedzi jakie mogą być potencjalne koszty naprawy tych rzeczy oraz  czy warto interesować się autem w takim stanie, ponieważ silnik jest po grubym przeglądzie, rozrząd wymieniony, silnik ma moc, tak samo skrzynia podczas jazdy płynnie zmienia biegi, nie szarpie ani nic. 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj se spokōj, za dużo roboty. Jeżeli szukasz maximy to na pewno trafisz lepszy egzemplarz. Tutaj na dzień dobry same koszta. Na marginesie wrzuć linka albo napisz za ile to cudo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to mogę dać namiary na mechanika (bo widzę że z Łodzi jesteś). Wyceni ci koszta. PS. Ja faktur nie zbieram i mi się nic nie świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wystawione za 16900 i myślę że patrząc na te rzeczy udało by się zejść o przynajmniej 1,5 tys bp trochę spraw jest do zrobienia. A ja nie lubię jak coś świeci się na desce. A tak orientacyjnie jesteś w stanie powiedzieć co może być? Najbardziej chodzi mi o ten ABS. Bez lusterka i pamięci przez jakiś czas będę mógł żyć, tym bardziej że tylko ja będę jeździł tym autem, ale ta choinka to już nie bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej Maximie 1.5 k to może być mało na naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie zmartwiles, a o co może chodzić z tym ABS? Najbardziej mi zależy żeby auto było sprawne i żebym nie bał się jechać np 1tys km w trasę na wakacje. Bo tak jak mówiłem bez regulacji lusterka czy pamięci fotela jakis czas będę w stanie jeździć i zrobię sobie kiedy auto będzie mechanicznie sprawne do końca. 

Edytowane przez maxiMariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obecny własciciel nie mógł znaleść usterki więc próbuje sprzedać auto, bądź co gorsza zna  przyczynę usterki  ale jej naprawienie jest nieopłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne że pompa wymieniona a dalej ABS świeci. Ktoś zaczął robotę i nie skończył? Odnoszę wrażenie, że zgrzałes się na to auto. Jeżeli mówimy o tej granatowej z olx to ja bym może 12tysi dał. Są lepsze oferty za tą kasę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie powiem że nagrany nie jestem, bo zależy mi pilnie na aucie bo nie mając auta nie pracuje :/ taka praca niestety. Muszę coś znaleźć, bo zmiana wypadła nagle, docelowo auto miałem zmieniac w wakacje ale sprawy się pokomplikowaly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego swiecący check engine zwiastuje kolejne kłopoty. Szukaj takiej bez gazu i zamontuj go sobie sam w dobrej firmie na dobrych częsciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poszukuje dalej. A nie chce samochodu do jazdy po warsztatach tylko do pracy. W takim razie będę szukał dalej. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru Cię zniechęcić, ale nasłuchałem się historii o okazjach w ktōre wpakowano 10koła, a kończ nie widać. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęciłeś ale nie chce pakować w samochód 5 czy 6 tys  na naprawy tym bardziej że coś dzieje. A co powiesz na taką sytuację (znalazłem we Wrocławiu), auto jeździ i pali ale przy dużym obciążeniu dymi - pytanie co i jak, bo auto za bodajże 9 tys więc nawet na remont silnika by zostało jak by trzeba było, pytanie tylko czy chodzi o to tylko, czy nie ma jeszcze jakiegoś ale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko kto ci ten remont silnika wykona poprawnie to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci doradzają , może być tak, że lubisz majsterkować, poszukać zagraniczne fora , poczytasz i może być piedulka zwłaszcza przy ABSie i usuniesz usterkę za parę złoty, ale może być tak, że to skarbonka bez dna i większość mechaników Cię pogoni ...2006rok to może jeszcze na zwykłej skrzyni co pocieszające ... Co do auta z uszkodzonym silnikiem, to remont przekroczy wartość auta i żeby jeszcze było to dobrze zrobione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest zwykła nie CVT, czytałem że napinacz lubial szwankowac w tym motorze, a rozrząd wymieniony przed zimą. Tylko że gościu nie chce nic opuścić :/ bo twierdzi że nic do roboty nie jest i że da jeździć, a jednak jak jest ABS to duża różnica. Właśnie obawiam się o ten ABS bo gościu mówił że już próbował z tym walczyć i nic nie dawało rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic opuscic to niech sam nim jeździ  :)    A tak poważnie odpuść sobie ten samochód ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, pierwsze forum gdzie na prawdę ktoś chciał pomoc, bardzo doceniam. Podjąłem decyzję że kupię na chwilę obecną coś tańszego na 2 lata i do zbieram sobie na nowsza maxi lub murano. Dziękuję raz jeszcze Panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...