Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JUKE 1,5 dci jak zdjąć górną pokrywę silnika ?


YATES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  Mam problem ze zdjęciem górnej pokrywy silnika . Odkręcam dwie śruby , zdejmuję dwa zaczepy i pokrywa jest gotowa do wyjęcia ale jest jeden problem . Blokuje ją metalowa rura która idzie gdzieś z dołu podszybia tuż nad pokrywą silnika w stronę intercoolera. Wyjąłem taki gumowy łącznik który nachodzi na tę metalową rurę , odkręciłem śrubę, która trzyma sztywno tę metalową rurę ( na zdjęcu zaznaczyłem żółtą strzałką) i rurą można poruszać ale tylko w minimalnym zakresie za małym aby wyjąć plastikową pokrywę silnika. Mam pytanie , czy ktoś z was podpowie jak można wyjąć pokrywę silnika w JUKE 1,5 DCI . Czy tą metalową rurą można próbować bardziej poruszać w większym zakresie ? Do czego ona jest umocowana tam na dole podszybia ?

 9358364400_1553937608_thumb.jpg 

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole rury masz metalową agrafę obejmującą całą średnicę rury - musisz ją wyjąć (jest poprzecznie do rury) i wtedy rurę wyciągasz do góry. Agrafa trafia w przewężenie (coś na kształt tych dwóch zgrubień rury na pokrywie - tylko o mniejszej średnicy). Operując długim śrubokrętem ciągniesz w bok i zeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale od góry nie ma szans dojść do tej agrafy. Z której strony można uzyskać dostęp do tej agrafy ? Trzeba mieć kanał i robić to od spodu czy może wystarczy zdjąć prawe przednie koło i nadkole ? Kanału nie posiadam jedynie mogę na podnośniku z 20cm unieść prawy przód auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda metoda jest dobra prowadząca do celu - można z kanału (łatwiej), można od góry (wiedząc co zrobić). Masz podgląd: https://archiwum.allegro.pl/oferta/rura-intercoolera-nissan-juke-1-5-dci-i7570070944.html  - foto na samym dole linku :) Agrafa wchodzi w podłużne otwory na obwodzie kołnierza rury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem dziś opony i podniosłem auto na podnośnku i zdejmując prawe przednie koło jeśli auto dość wysoko stoi można ręką dostać do łączenia tej rury z turbiną. 

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się od dołu zdjąć tą agrafę i wyjąłem rurę na tyle aby wyjąć górną osłonę silnika . Teraz mam problem bo strasznie ciężko założyć tą agrafę w celu połączenia tej metalowej rury z turbiną. Na razie nasunąłem rurę na turbinę i przykręciłem tą śrubę , która usztywnia rurę. Czy założenie tej agrafy jest bardzo ważne ? Rura sztywno weszła na wyjście turbiny i się nie przesuwa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przyczyny jej nie zastosowano - zobacz co rura ma w środku w przewężeniu przy agrafie i pomyśl jakiemu celowi ma to służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, polo32 napisał:

Bez przyczyny jej nie zastosowano - zobacz co rura ma w środku w przewężeniu przy agrafie i pomyśl jakiemu celowi ma to służyć.

 Ciężko mi popatrzeć , bo ja tej rury nie wyciągałem tylko uniosłem do góry na tyle aby wyjąć pokrywę silnika. A można przejechać 1 km do warsztatu bez założenia tej agrafy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na foto z all... z postu wyżej. Można, tylko bez szaleństw i nie zgub agrafy.

To aż taki problem? Załóż rurę na miejsce z częściowo wysunietą agrafą (tak aby rura weszła głębiej) i następnie wciśnij agrafę na miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Tam jest tak trudny dostęp , że muszę to robić jedną ręką wyprostowaną . W palcach trzymam agrafę tak żeby mi nie wypadła ale nie ma jak jej docisnąć na rurę. Jutro będę jeszcze coś kombinował musi się udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem. Tak trzymać :)

Ułatw sobie pracę, wkładając wpierw agrafę częściowo w te podłużne wycięcia i dociskasz rurę głębiej. Po dociśnięciu rury, wciskasz agrafę do oporu, zabezpieczając tym samym połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...