Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2016 r. 1.6 dci - usuwaniegiltra dpf


mkula132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem Nissana Qashqai II z silnikiem diesla 1.6 130 km I mam pytanie  do użytkowników tego silnika A mianowicie czy ktoś z was usuwał filtr cząstek stałych z tego samochodu ? Jeśli tak to jakie koszty takiego zabiegu i czy warto wogole to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dość nowe auto, filtr pewnie sprawny.. po co takie druciarstwo, nawet regeneracja pdfa nie jest już tak droga jak kiedyś ....Przy sprzedaży tego auta , będziesz musiał poinformować kupującego że nie ma pdfa, inaczej to wada ukryta i on ponownie wstawi pdf i obciąży Cię paroma tysiami (oby nie z ASO). Ostatni przypadek obciążenia 30tys zł sprzedającego przez sąd za wady pokazuje że można to zrobić... Czyli sprzedaż twego auta może się wiązać  z obniżka ceny w przyszlosci...

A to nowe 2019 propozycje w prawie " Diagności będą też odpowiedzialni za wykrywanie niesprawności filtrów cząstek stałych. Poza tym stacje kontroli pojazdów będą mieć nakaz wykonania pomiaru w warunkach swobodnego przyspieszania silnika, a następnie archiwizować takie wyniki. Te zapisywane będą w rejestrze SKP i w wydawanym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."  

do tego kary... Przemyśl to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyszukałem w internecie stronę  http://www.mojamarka.pl/sprzedaz-skup-aut  , która dotyczy auto skupu, skupu samochodów uszkodzonych w wyniku gradobicia. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z użytkowników forum korzystał z oferty tej firmy, i czy warto z niej skorzystać? Dziękuje wszystkim z góry za przesłane odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...