Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
mkula132

Nissan Qashqai 2016 r. 1.6 dci - usuwaniegiltra dpf

Recommended Posts

mkula132

Witam wszystkich 

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem Nissana Qashqai II z silnikiem diesla 1.6 130 km I mam pytanie  do użytkowników tego silnika A mianowicie czy ktoś z was usuwał filtr cząstek stałych z tego samochodu ? Jeśli tak to jakie koszty takiego zabiegu i czy warto wogole to robić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazik_R52

Masz dość nowe auto, filtr pewnie sprawny.. po co takie druciarstwo, nawet regeneracja pdfa nie jest już tak droga jak kiedyś ....Przy sprzedaży tego auta , będziesz musiał poinformować kupującego że nie ma pdfa, inaczej to wada ukryta i on ponownie wstawi pdf i obciąży Cię paroma tysiami (oby nie z ASO). Ostatni przypadek obciążenia 30tys zł sprzedającego przez sąd za wady pokazuje że można to zrobić... Czyli sprzedaż twego auta może się wiązać  z obniżka ceny w przyszlosci...

A to nowe 2019 propozycje w prawie " Diagności będą też odpowiedzialni za wykrywanie niesprawności filtrów cząstek stałych. Poza tym stacje kontroli pojazdów będą mieć nakaz wykonania pomiaru w warunkach swobodnego przyspieszania silnika, a następnie archiwizować takie wyniki. Te zapisywane będą w rejestrze SKP i w wydawanym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."  

do tego kary... Przemyśl to ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
bogun66

Wyszukałem w internecie stronę  http://www.mojamarka.pl/sprzedaz-skup-aut  , która dotyczy auto skupu, skupu samochodów uszkodzonych w wyniku gradobicia. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z użytkowników forum korzystał z oferty tej firmy, i czy warto z niej skorzystać? Dziękuje wszystkim z góry za przesłane odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×