Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki Nissan NOTE 20010


stelegowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wycieraczki odmaiawiją posłuszeństwa

początkowo działały coraz wolniej,  teraz nie reaguja na manetke, po powrocie manetki na 0 próbują wykoać w żołwim tempie ostatnie polecenie.

Pytanie: co to może być?:

czy

przekładnia do wymiany (koszt orientacyny materiału i robocizny)

czy też

silnik ( koszt orientacyjny mareriału i robocizny)

jakiś sensowny warszatat polecacie w Warszawie ?

Dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos ma jakis tutoral ( foto , link) jak dostac sie do mechanizmu wycieraczek zdjecie pokryw  , bo może wystarczy nasmarowwanie

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Ściągasz dobrym ściągaczem ramiona wycieraczek.

2. Od spodu, po otwarciu maski, demontujesz plastikowy panel przy szybie - kilka zatrzasków, łatwo się łamiących - więc uwaga. 

3. Jak zobaczysz mechanizm to są chyba 3 śruby plus kostka elektryczna do wypięcia.

4. Na 99% masz zapieczone tuleje gdzie nachodzą wycieraczki. Do rozebrania (wybicia/ wycisnięcia). Jeżeli się uda - mocno i porzadnie spolerować papierem do błysku, jak są wżery to nic nie zrobisz. "Zatopić" w jakimś gęstym smarze i poskładać.

5. Po złożeniu całości powinno działać.

Ja tak 3 razy robiłem, aż w końcu wielokliny się już poddały i skończyło się nowym mechanizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie było to samo.
Udąło się wybić sworzeń który miał wżery. Zatopiłem w tawocie i złożyłem, ale teraz mam problem tj. wycieraczki przy wkonaniu ruchu idą do góry i od razu spadają na dół. Co może być przyczyną?

20190725_211414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

(Nissan Note 1.6 benzyna 2008) Witam u mnie umarły wycieraczki wczoraj. Żadnych objawów, po prostu cisza. Sprawdziłem bezpiecznik, potem u elektromechanika wymieniliśmy przekaźnik, na krótko podpięty silniczek - działa, ale próbówka 12V w kostce nie działa, która idzie do silniczka, nie podaje prądu na niego. W sumie zgłupiałem o co tu chodzi. Elektromechanik twierdzi, że trzeba wymienić cały ten moduł IPDM, że niby tam jeszcze jeden jest jeszcze jeden przekaznik do wycieraczek wlutowany, który padł. Cała ta diagnoza była niepewna i sam elektryk nie był o niej przekonany. Jedno jest pewne na kostce, złączce do silniczka nie ma prądu, a silniczek działa "na krótko". Jaki może być powód, że wycieraczki nie działają? Nadmienie, że sprawdzany był przełącznik wycieraczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak że wycieraczki przednie stanęły na środku szyby. Po około minucie, po ponownym przełączeni dźwigni(manetki) ruszyły i zatrzymały się. Chodziły na szybkim biegu, natomiast na wolniejszym nie.  Stawały w czasie jazdy w dowolnym momencie. Brałem pod uwagę, bezpiecznik, przekaźnik, itp. Okazało się u elektryka (dobry elektryk samochodowy), że to silniczek. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i ponownym złożeniu silniczka wycieraczki pracują jak nowe. Może trzeba iść tą drogą?

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na wtyczce do silniczka nie ma napięcia...elektryk obstawia moduł 284B7AX61A, jedni nazywają go skrzynką bezpieczników, inni BSI/BSM

Edytowane przez chris1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wtyczce nie ma 12V to niech sprawdzi dojście do modułu wycieraczek. Jak tam 12V dochodzi to moduł do podmiany. Ale raczej to niemożliwe. Te moduły się nie psują. No chyba , że masz pecha.

Ja by sprawdził jeszcze raz silnik.....bo Notek ma dużo zabezpieczeń i może jak nie jest podpięta wtyczka nie będzie napięcia?? A te silniki mają chyba 3 tryby. Więc podpięcie na stale może uruchomić jeden z nich, co nie koniecznie oznacza że silniczek jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gość to elektryk elektronik, pokazał mi na module, że tam gdzie wychodzi przewód do wtyczki nie ma napięcia, jakoś na module jest miedzy hi/low i main wipers nie przechodzi napięcie. Zamówiłem używkę  284B7AX61A za 35 zł. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul wymieniony, kupilem dwie uzywki na allegro, przelozylem jedna z nich, wycieraczki ozyly. Wczesniej sprawdzilem i przelozylem wszystkie bezpieczniki i przekazniki, bo tych uzywanych nie bylem pewnien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...