Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
psis17

TERRANO II 1996 2,7TDI Wymiana drążków skrętnych

Recommended Posts

psis17

Potrzebuję pomocy. Padł mi z prawej strony drążek skrętny. Mam już drugi zestaw z belką i przymierzam się do wymiany tylko nie wiem nie jak je ustawić a potem wyregulować.  Samochód będzie służył do zabawy w błocie więc od razu chcę go podnieść. Mam już poliuretany i dystanse pod górne wahacze. Mam kilka pytań:

1.czy przy montażu drążków jest jakaś zasada (może ktoś ma jakąś instrukcję "krok po kroku")

2. ile mniej więcej powinny wystawać w dół śruby regulacyjne przed rozpoczęciem kręcenia

3. jaka jest wysokość nominalna (najlepiej od ramy do ziemi bo nadkola mam powycinane pod koła 33cale) - przed podkręcaniem do góry

4. do jakiej wysokości mogę bezpiecznie ponieść samochód aby znów czegoś nie urwać

Wiem że temat był już wałkowany,  lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Proszę pomóżcie

psis17

Hej

Czy ktoś mu podpowie jak się zabrać za te drążki?

psis17

Jakoś nikt nie była skłonny cokolwiek napisać. Już sobie poradziłem - metodą prób i błędów. Przy okazji wymieniłem alternator na 180A. Teraz prądu nie brakuje.

A czy ktoś dopasować amortyzatory z innego pojazdu?  Na te do liftu mnie na rzie nie stać

ferguson

Jaki alternator podpasował?

damiang33

Jeśli chodzi o tańsze amorki to napisz do @łysy mi załatwił komplecik w bardzo dobrych pieniądzach.

psis17
22 godziny temu, ferguson napisał:

Jaki alternator podpasował?

180A od Passata B6 Valeo 021903026L . trzeba trochę pokombinować bo jest większy i mocowania ma inne.

21 godzin temu, damiang33 napisał:

Jeśli chodzi o tańsze amorki to napisz do @łysy mi załatwił komplecik w bardzo dobrych pieniądzach.

Dzięki zaraz do niego napiszę

OGI82

Jeżeli nikt nie odpisał to może ty napisz co i jak zrobiłeś krok po kroku chętnie sie zapoznam. Wiem można wyszukać. Ale nie wiem czy moja wyszukiwarka nie wyswietla wszystkich odpowiedzi czy to co jest napisane czytam bez zrozumienia.