Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe hamulce


Dziadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie odnośnie układu hamulcowego. Mam aktualnie Juka nismo i przymierzam się do wymiany klocków i tarcz. I tu pojawia się moje pytanie. Czy wymiana tarcz z wentylowanych na nacinane i nawiercane coś da? Tzn wiem, że one lepiej odprowadzają ciepło więc teoretycznie powinny dać, ale czy gra jest warta świeczki? Czy nie lepiej już pokombinować z wymianą na większe tarcze i większe zaciski. I tu pojawia się drugie pytanie, czy ktoś w Juku nismo rs 4x4 z silnikiem 1.6 219km. robił takie wymiany? Z czego co wziąć? Czy może jest jakaś firma która robi po prostu większe tarcze i zaciski dedykowane do tego modelu.

Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szedł bym w większe tarcze i zaciski, jeśli jazda drogowa, poprawi się hamowanie, nie pogorszą inne parametry jak trwałość klocków, wydaje mi się, że nawiercane/nacinane głownie swoje zalety pokażą po rozgrzaniu mocnym .... sam kombinuje ostatnio i szukam większych, hamulców myślę o fx50, nie wiem tylko czy podejdzie to, zadałem pytanie na zagranicznych forach i nikt nie odpowiedział czy będą pasować mi z FXa. Musiałbym kupić w ciemno, nie są tanie, można kasę utopić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.04.2019 o 03:56, Kazik_R52 napisał:

szedł bym w większe tarcze i zaciski, jeśli jazda drogowa, poprawi się hamowanie, nie pogorszą inne parametry jak trwałość klocków, wydaje mi się, że nawiercane/nacinane głownie swoje zalety pokażą po rozgrzaniu mocnym .... sam kombinuje ostatnio i szukam większych, hamulców myślę o fx50, nie wiem tylko czy podejdzie to, zadałem pytanie na zagranicznych forach i nikt nie odpowiedział czy będą pasować mi z FXa. Musiałbym kupić w ciemno, nie są tanie, można kasę utopić....

Sprawdź czy seryjnie masz takie jak w Murano Z51. Musisz porównać numery katalogowe tarcz, klocków i zacisków. FX50 też seryjnie może mieć "zwykłe" hamulce. Te większe wychodziły w pakiecie "sport" czy jakoś tak to się nazywało.

Mnie też nie udało się zdobyć jasnej odpowiedzi bo do Murano nikt nie zakładał wcześniej takiego kompletu. 

Pasowało niemal p&p - różnica to ścięcie osłony tylnej tarczy, żeby weszła tarcza 355mm i dokupienie śrub bonjo do przewodów hamulcowych. 

Różnica między seryjnym dwutłoczkowym przodem i zwykłym tyłem a pełym akebono jest wg. znaczna w jakości hamowania. 

Jak będziesz miał jakieś pytania albo potrzebował informacji to postaram Ci pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info , tarcze i klocki łatwo sprawdzić w miarę  zgodność, zaciski będzie już trudniej, muszę to ogarnąć bo czeka mnie niedługo zamiana tarczcz i klocków , więc do dobra pora na SWAP , bo koszty najtańsze , w sumie dodatkowo tylko zaciski , a resztę i tak muszę kupić . Seryjny zestaw nie jest zły , ale jak miałem przyczepę podlodziową z hamulcem 2tony to było git, teraz mam mniejsza podlodziowkę bez hamulców 1200kg i robi to olbrzymią roznicę, trzeba bardzo uważać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kazik_R52 napisał:

Dzieki za info , tarcze i klocki łatwo sprawdzić w miarę  zgodność, zaciski będzie już trudniej, muszę to ogarnąć bo czeka mnie niedługo zamiana tarczcz i klocków , więc do dobra pora na SWAP , bo koszty najtańsze , w sumie dodatkowo tylko zaciski , a resztę i tak muszę kupić . Seryjny zestaw nie jest zły , ale jak miałem przyczepę podlodziową z hamulcem 2tony to było git, teraz mam mniejsza podlodziowkę bez hamulców 1200kg i robi to olbrzymią roznicę, trzeba bardzo uważać 

Seryjne nie są złe jak na 2T ale dopiero teraz czuję, że mogę to auto niemal w miejscu zatrzymać :)

Ja sprawdzałem wg tego katalogu zgodność części: https://nissan.7zap.com/en/el/

Jak będziesz miał zdjęcia samych zacisków to możemy porównać :) - można sprawdzić też na nich numery. 

Jeśli zaciski będą takie same jak w moim Murano to już będzie wiadomo, że będą pasowały te z fx'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...