Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 SWAP silnika.


Melon777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów niestety przykra wiadomość silnik w moim t30 zakończył żywot a miałem tam 2.5l (qr25de) i teraz przymiezam się do włożenia tam silnika z MURANO Z50 czyli 3.5l (vq35de) wyposażonego w skrzynie bezstopniowa CVT. To na początek docelowo chciałem doładować ten silnik kompresorem i myślałem o adaptacji od jakiegoś Jaguara. Z tego co sprawdzilem w sieci to powinien pasować bez większych przeróbek jedyne o co się obawiam to elektronika i połączenie komputera z MURANO z oryginalną elektryka.

Co o tym sądzicie?

Dodam że decyduje się na taki krok dlatego że silnik qr25 jest w cenie uszkodzonego całego MURANO przeważnie to padnieta skrzynia CVT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to będzie razem z tą uszkodzoną CVT, czy co ?

pierwsze vg35de w Z50 miały trochę błędów wieku dziecięcego, sama CVT trwałością nie grzeszy

pomysł karkołomny ale to dzieła, żeby tylko nie jak zawsze skończyło sie na planowaniu 

ładuj wszystko, kompresor, sprężarkę,

będzie fruwać ............ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko co rozumiesz pod słowami błędy wieku dziecięcego? Te silniki są montowane w 350z i  śmigają, prawda CVT jest awaryjne ale nie ma za bardzo jakiejś innej skrzyni pod ten silnik chyba że się mylę albo nie wiem o innych. Myślę że jak ja sam zregeneruje i będę regularnie wymieniał olej to będzie chodzic. Najchętniej to wlazylbym skrzynie manualna lub zwykły automat ale co podejdzie do tego silnika a adapter skrzyni to chyba trochę za bogata zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze vq35de, miały trochę  problemów,  glowny to  branie oleju, ale też przegrzewanie sie, napinacz rozrzadu. W braniu oleju główną winelę upatrywano w katalizatorach, ale nie tylko podobno sam cylinder mial na to wplyw. Od 2007 zauważono znacznie mniej problemów, a od 2009 wszedł zmodernizowany vq35de tkz. Model 2 fazy. Generalnie to trwałe silnika zwłaszcza w takich autach jak Murano, gdyż skrzynia uniemożliwiała palowanie tego auta.... Najgorzej mają się maltretowane biegowką modele 2001-2006. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...