Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria systemu bez kluczykowego X T31


Zielon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Od ponad dwóch miesięcy mam X T31 z 2008 roku z systemem bez kluczykowym (fajny gadżet) 
Niestety dzisiaj rano wsiadam, czekam aż świece się nagrzeją przekręcam stacyjkę i kontrolki nie zgasły, tylko radio a rozrusznik nie kręci....
Próbuje ponownie to samo, słyszę tylko przekaźniki pod nogami po lewej stronie, a rozrusznik nie kręci ( powie mi ktoś gdzie go zlokalizuję ?)

Wkładam kluczyk do stacyjki, myślę że może to pomoże, ale jest tak samo.
Po kilku razach stacyjka zaczęła ciężko chodzić i podczas jak przepychałem auto, chciałem skręcić kierownicą i zablokowało mi ją. Po kilku próbach stacyjka działa i przekręca się, lecz dalej nie odpala...

Co mam zrobić i od czego zacząć ?
Jestem nie ukrywam mocno zdenerwowany i dzisiaj muszę zabrać auto, bo stoi na terenie gdzie o 17.00 zamykają plac i przez weekend nie będę mieć dostępu - więc sprawa dosyć pilna..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik przy pedale sprzęgła nie działa prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek bedziesz  robil,to sprawdź napierw stan i naładowanie akumulatora oraz przewody dochodzace i masę.

Moze ktos ma kable rozruchowe  na miejscu,wtedy weź prąd z innego auta i próbuj ,moze odpali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stuff1000 napisał:

Może czujnik przy pedale sprzęgła nie działa 

Żeby stacyjka sie przekręciła, musze wcisnąć pedał hamulca, a nie sprzęgła. Co ma do tego czujnik sprzęgła i jak wygląda  ?

7 godzin temu, piotrek3 napisał:

Zanim cokolwiek bedziesz  robil,to sprawdź napierw stan i naładowanie akumulatora oraz przewody dochodzace i masę.

Moze ktos ma kable rozruchowe  na miejscu,wtedy weź prąd z innego auta i próbuj ,moze odpali.

 

Ale kontrolki, radio, szyby, nawiew działają bez zarzutu. Zaraz to jeszcze raz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki ,,radio i reszta beda działac na słabym akumulatorze ,ale  rozruch silnika juz nie da rady -kiedy akumulator jest rozładowany czy walniety czy nie ma dobrego polaczenia z masa czy rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest sprawny i naładowany

 

Co dalej, gdzie są przekaźniki i bezpieczniki odpowiedzialne za ciszę na rozruszniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd dochodził do rozrusznika, więc winowajca mógł być tylko jeden.
Rozrusznik się zaciął/


Auto u mechanika na wymianie / naprawie rozrusznika i przy okazji końcówki drążków + zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 15:03, Xtrailfan napisał:

Stawiam na włącznik elektromagnetyczny rozrusznika

i tutaj trafiłeś :thumbsup:, okazało się, że bendiks lub elektromagnes zawiesił się i rozrusznik pracował z silnikiem.
Zmieliło rozrusznik, teraz czekam na nowy.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...