Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wideorejestrator- gdzie podstawa w Pulsarze?


bialogardzianin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieplej się zrobiło, plastiki już nie takie twarde, można zabrać się za montaż. Podpowiedzcie cię proszę (mile widziane zdjęcia) gdzie zamontowaliście/ nakleiliście podstawę kamerki? Chodzi o to, żeby nie utrudniała widoczności i żeby łapała jak najwięcej drogę (kąt rejestracji zależny od modelu). Martwi mnie dość znaczna powierzchnia zakropkowanego pola za lusterkiem, a jednocześnie zdaję sobie sprawę, że rejestrator powinien być zamontowany w takim miejscu, żeby w czasie deszczu wycieraczki obejmowały swym działaniem pole widzenia. Podpowiedzcie proszę.

IMG_20190406_102458.jpg

Edytowane przez bialogardzianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie Panie Kolego jest centralnie pod lusterkiem. Przymocowana jest kamerka na samej granicy tych czarnych kropek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie przykleiłem podstawę po prawej stronie obok kropek, bałem się, że przyklejając centralnie, stworzę dodatkowe martwe pole pod lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, bialogardzianin napisał:

Ostatecznie przykleiłem podstawę po prawej stronie obok kropek, bałem się, że przyklejając centralnie, stworzę dodatkowe martwe pole pod lusterkiem.

Strzel jakąś fotkę jak to wygląda, jaki model zainstalowałeś, oraz info jak rozwiązałeś zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komuś może pomóc ja mogę powiedzieć ja pociągnąłem zasilanie.

U mnie kabel zasilający idzie nad przednią szybą, prawymi przednimi drzwiami (wszystko schowane pod tapicerką), potem schodzi wzdłuż prawego słupka, pod dywanikiem i od tyłu wchodzi do gniazda zapalniczki w schowku.

A kamerkę mam taką:

https://sklep.xblitz.pl/produkt/kamera-samochodowa-xblitz-limited/

Może to kwestia indywidualnego podejścia, ale u mnie żadnego martwego pola nie mam i szczerze mówiąc nie rozprasza mojej uwagi a jednocześnie jest blisko, żeby na przykład zapisać filmik z jakimś szarżującym idiotą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kabel pociągnięty jak u kolegi wyżej.

Kamerka Viofo A129 zamontowana po prawej stronie lusterka wstecznego. Praktycznie niewidoczna z perspektywy kierowcy. Bardzo dobra pozycja do nagrywania przestrzeni przed autem.

 

 

IMG_20190722_180202.jpg

IMG_20190722_180156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka sprezentowana Mi Dash Cam, u mnie wygląda to tak jak na zdjęciach, następnie pod schowkiem, kawałek na plastikach, potem pod plastikami koło skrzyni biegów, koło fotela pasażera wchodzi do schowka, podłączona do ładowarki gniazda zapalniczki 2xusb. Czasem kabel spada spod schowka na rękawiczki, opada na podłogę, trzeba by zastosować jakieś lepsze, niedestrukcyjne mocowanie kabla pod tym schowkiem. Kabel był dołączony do kamerki, ma jeśli dobrze pamiętam 2,5m i do mego sposobu wystarczy. Jeśli chcemy lepiej ukryć, trzeba 3 metry.

 

 

IMG_20190719_081843-1600x900.jpg

IMG_20190719_081821-1600x900.jpg

IMG_20190719_081856-1600x900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam te kamery funkcjonują, jeżeli Pulsar (przynajmniej mój) podaje prąd do gniazda zapalniczki po otwarciu drzwi lub otwarciu auta z pilota i dość długo trzyma jeszcze prąd w gnieździe po wyjściu z samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo. Poprzedni właściciele zarżnęli akumulator poprzez wiecznie aktywny Start/ Stop. Kilka razy doładowałem go, w wakacyjne dłuższe wyjazdy również, ale wiedząc jak działa to gniazdo, wyciągam ładowarkę z gniazda każdorazowo po zaparkowaniu samochodu, wówczas kamera wyłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po zamknięciu auta, prąd daje jeszcze kilka minut, póki komputer nie zgaśnie (lcd). Potem się wyłącza - to jak opcja na kamerze parking, że jeszcze chodzi kilka minut po... Ale czasem potrzeba w drugą stronę, aby kamera po zaparkowaniu chodziła cały czas. Można podpiąć do wiązki albo bez inwazyjnie na power bank do schowka min. ok. 10.000mAh i na parę godzin można nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest kilka minut. U mnie po zamknięciu auta kamerka nagrywa maksymalnie 45 sekund. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się włączy tryb parkingowy, albo czujnik ruchu to kamera dzięki temu, że ma własną baterię (niewielką bo niewielką ale jednak), jest w stanie na te kilka chwil się włączyć i nagrać coś ważnego. Jaki to sens trzymać włączoną kamerkę 24h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie czasem z tym podtrzymaniem jest różnie jak i z reakcją w trybie parkingowym... I nie chodzi o 24h, bo to bez sensu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravvsebb napisał:

to kamera dzięki temu, że ma własną baterię (niewielką bo niewielką ale jednak), jest w stanie na te kilka chwil się włączyć i nagrać coś ważnego. 

nie przecenialbym tej gotowosci poniewaz coraz wiecej wideorejestratorow ma kondensator zamiast akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, moja na szczęście ma baterię (chociaż słabnąca w oczach).

Swoją droga ciekawe jak rozwiązany jest tryb parkingowy w kamerach z kondensatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczony na stale do zasilania z urzadzeniem monitorujacym pojemnosc baterii auta, w przypadku obnizenia pojemnosci elektrycznej ww. ponizej pewnego progu,  wideorejestrator ma odciete zasilanie 

oczywiscie mozna budzetowo, bez wspomnianego urzadzenia ale wtedy jest szansa ze rozrusznik nie zakreci jak bedzie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zlokalizowac ktory bezpiecznik puszcza prad po stacyjce od razu i tak samo wylacza, i do niego wpiac sie z ladowarka zasilajaca kamere? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 15:48, ExploRer napisał:

...właśnie czasem z tym podtrzymaniem jest różnie jak i z reakcją w trybie parkingowym... I nie chodzi o 24h, bo to bez sensu jest.

W mojej kamerce, w opcjach są trzy ustawienia czujności dla trybu parkingowego, ja mam ustawiony standardowy, wynikało to z obawy o 3-letni akumulator, który ledwie dyszał przy niskich temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...