Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio zamiast navi


Licznasiebie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy. Przeglądałem całe forum i znalazłem kilka bardzo starych wątków na ten temat, ale w sumie nic konkretnego.

Mam pytanie czy istnieje możliwość wymiany większości kokpitu w nissan x trail 2005 (jak na zdjęciu, zdjęcia zaporzyczone)

Tak aby zastąpić to nowym radiem z dużym wyświetlaczem tak aby miało też funkcje komputera (spalanie, średnia prędkość itp)?

Jakie radio mogę wstawić w to miejsce? 

Proszę o informację, nie mam wiedzy odnośnie takich rzeczy, ponieważ nigdy sie tym nie zajmowałem. Kupiłem tego nissana bo bardzo mi się spodobał jednak nie patrzyłem i nie wybrzydzalem odnośnie tego co w środku tzn kokpit, ważny był dla mnie stan techniczny. 

Jak już pisałem zdjęcie nie z mojego samochodu ale kokpit wygląda tak samo.

https://zapodaj.net/600356505714c.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienisz ramkę to wsadzisz co chcesz. osobiscie szukał bym czegoś na androidzie. Problem bedzie komputer pokładowy (spalanie itp ). nawet jak coś podepniesz pod obd to nie będzie dobrze pokazywać raczej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chudson napisał:

jak wymienisz ramkę to wsadzisz co chcesz. osobiscie szukał bym czegoś na androidzie. Problem bedzie komputer pokładowy (spalanie itp ). nawet jak coś podepniesz pod obd to nie będzie dobrze pokazywać raczej. 

Czyli spalanie itp sobie odpuścić, w sumie to mam ilość przejechanych kilometrów przy zegarach, ale to ogólnie taki po prostu dodatek do wygody, w sumie malo potrzebny.

Widziałem ramki ale też standardowe np: https://allegro.pl/oferta/nissan-x-trail-t30-ramka-panel-nawiewu-7896814221

Wystarczy to wymienić i wsadzić radio 2 Din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  wystarczy i będzie ok. Tylko w dolna część musisz dokupić schowek zamiast radia 1din a swoją drogą ta ramka jest z Angola, ale chyba da radę zamienić miejscami awaryjne z wyborem napędu.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Radar napisał:

Tak  wystarczy i będzie ok. Tylko w dolna część musisz dokupić schowek zamiast radia 1din a swoją drogą ta ramka jest z Angola, ale chyba da radę zamienić miejscami awaryjne z wyborem napędu.

 

Dziękuję za pomoc  :) co do ramki to tylko przykładowa wysłałem, oczywiście będę szukał odpowiedniej.

Kupię ramkę i radio i mam nadzieję że bez problemu uda mi się zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i napotkałem problem, mam kokpit, wymontowałem nawigację (czy przewody wystarczy schować?) wymontowałem radio i...

schemat kolorów przewodów różni się z tym który mam. chciałem je poprzepinać, ale niestety nie jestem w stanie bez schematu odpowiednio podczepić przewody do nowej kostki. Dodatkowo mam pilot przy kierownicy, nowe radio ma możliwość takie obsługi, jednak do podłączenie pilota jest dużo więcej kabelków niżeli przy obecnej kostce od Traila gdzie są tylko 3 przewody.

 

Czy ma ktoś może schemat kolorów kostki radia?

 

Ps. Prośba chociaż o zdjęcie oryginalnej kostki jak ja złożyć bo wyjalem bezmyślnie piny

Edytowane przez Licznasiebie
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolorów i kostki Ci nie pomogę.

Do pilota aby działał ten z kierownicy potrzebny jest jeszcze adapter (pilot jest analogowy) a radio cyfrowe. Taki adapter kosztuje około 150zł (było już o tym na forum w jakimś temacie). Niestety nie pamiętam w którym dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzebujesz przejściówkę na kostki. Wymieniałem radio z oryginału na LCD 2 din i dokupiłem przejściówkę, działa. Nie bawiłem się z pilotem bo ekran dotykowy wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartek20 napisał:

Według mnie potrzebujesz przejściówkę na kostki. Wymieniałem radio z oryginału na LCD 2 din i dokupiłem przejściówkę, działa. Nie bawiłem się z pilotem bo ekran dotykowy wystarczy. 

Przejściówka byłaby dobra, ale ja rozebralem kostkę. W sumie już doszedłem do wszystkiego sam i radio hula bez problemu. Wstawiłem w wymieniony kokpit i jest gitara.

20190417_011751.jpg

20190417_011836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...