Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda z rury wydechowej


woj1982

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Nabyłem QASHQAI 2009r w automacie benzyniak 2,0.Zauważyłem wywierconą dziurkę na końcu tłumika. Przy wycofaniu auta i ruszeniu potem do przodu leci z dziurki woda . Co może być przyczyną tej przypadłości? Z góry Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, woj1982 napisał:

Dzień dobry. Nabyłem QASHQAI 2009r w automacie benzyniak 2,0.Zauważyłem wywierconą dziurkę na końcu tłumika. Przy wycofaniu auta i ruszeniu potem do przodu leci z dziurki woda . Co może być przyczyną tej przypadłości? Z góry Dziękuję za pomoc. 

Też mam dziurkę w tłumiku końcowym i pewnie dzięki temu jeszcze nie zgnił. A przyczyna prozaiczna. Skraplanie się pary wodnej w wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wymieniać? Dziurka po to by nie magazynować wody w puszce. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy, a raczej na bank w fabrycznych, tłumikach tego typu odprowadzenia wody nie ma, ale gdy swego czasu robiłem tłumik w profesjonalnym zakładzie w BMW-icy to takową dziurkę zrobili, na co zwrócili moją uwagę by nie zatykać i nie zgłaszać reklamacji, po to właśnie by skraplająca się woda miała którędy wyciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchuje, po pewnym czasie pracy silnika, bez względu na to na jakim biegu się znajduje. W każdym razie jest to normalne i nie musisz sobie tym głowy zaprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...