Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W Maxime z autom., szczególnie zimny silnik gaśnie


AlbertA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z gaśnięciem zimnego silnika, Po rozgrzaniu chodzi w miarę stabilnie. Ale podczas jazdy zaczął też gasnąć, okazjonalnie, po puszczeniu gazu. To automat więc to niebezpieczne. Czasem na dłużej zapala się ch.engin. Po pewnym czasie gaśnie. Benzyna czy gaz - to samo. Elektryk twierdzi że sygnalizuje błąd katalizatora. Podmieniłem przepływomierz, ale nic nie pomogło.

Poprzedni właściciel twierdzi że regulował/naprawiał TPS. Na razie jestem bez sensownej diagnozy..  :-(

Proszę o pomoc, jeśli macie jakieś tego typu doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki błąd wyświetla, bo zgłoszenie kata nei powoduje takich objawów, zakręć butlę od gazu, pojeździj i zobacz czy będzie nadal to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcenie gazu (na butli) to podstawa ja miałem kiedyś zbliżone problemy i się okazał winny  wtryskiwacz LPG (lał), potem jakoś stwierdziłem, że nawet zamrozić potrafi się parownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mam  -7 godzin . Właśnie 9.59am

 

W zasadzie to nie zmienilem, bo to moja strefa od lat.. :-)

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.  Na benzynie jest to samo! Kierunek dobry wskazujecie, ale to niestety nie od inst.gazowej. 

Wygląda na to, że zalewa paliwem bo jest uszkodzone zasilanie. Leje się benzyna do kolektora.. To by tłumaczyło zapalanie się na dłuższy czas ch.engin, czasem gaśnięcie samoczynne. Też wzrost zużycia pal.

Najprawdopodobniej jest uszkodzenie tłumika układu paliwowego- 'fuel damper'. Pewnie gaz go zmaltretował... ? No i jest kłopot bo wygląda na to że nie ma w Europie tego podzespołu, nie mówiąc o cenie. Używka poszukiwana...!  ?

Nie macie namiarów na czytelny katalog części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to fuel damper diagnozowało się tak, iż odłączało się wąż podciśnienia (ten cieńszy nad grubszym od paliwa) i się przełączało zapłon i sprawdzało, czy nie cieknie paliwo, generalnie nie może być w podciśnieniach paliwo ........ ani w kolektorze ..

albo tłumik, albo regulator ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak, jak zdiagnozowałeś z drugiej półkuli, Kazik Debeściaku ...   :-)

Kontaktował się ze mną elektryk, któremu powierzyłem problem, bo ja wyczerpałem swoje skromne możliwości: '.. przewodem podcisnieniowym leje się benzyna do kolektora ..' Podejrzany był również regulator ciśnienia paliwa, a wolałbym żeby to był on bo tani i dostępny...  :-((   Pewnie stosowany też w innych modelach.

W magazynach Nissana na Europę brak. W kraju z rozbiórki A33, gościu wyrzucił listwę z FD i regulatorem c., bo sprzedał z niej wtryski, niestety!

Ciekaw jestem jak jest w Stanach? Mam tam jakieś kontakty rodz., ale sami analfabeci techniczni. Gdybyś mógł obadać sytuację...?

Póki co, dzięki za pomocne wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mam o tyle łatwiej, że idę do sklepu kupuję co trzeba, wykładam te 130$ na tą cześć, podłączam i patrzę czy działa jak nie pomaga, to  ładnie ponownie pakuję, wracam do sklepu i rżnę głupa, że nawet nie dotykałem i pomyliłem się z częścią i kasa wraca.

Inna opcja to sprawdzam w katalogach on line część w jakim roczniku/modelach była ta część i jadę na tkz. "dzionkarnie", gdzie te Maximy leżą jak trupy, pytam się na wejściu, czy mają Maximę np. 1995-2003,  ile sztuk,  tam płacę 1-2$ za samo wejście na plac, biorę swoje klucze , wykręcam cześć, albo cały podzespół, rurki, wracam do bura, płacę za całość 10$ i wychodzę z częścią prawdopodobnie sprawną ....

 

junk cars.jpg

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to sobie wyobrażałem. Dzięki za miłą kartkę świąteczną  ;-) . Ciekaw jestem od jakiego to słowa pochodzi "dzionkarnia"  :)

Do US się nie wybieram, niestety. Znalezliśmy coś na carid.com, ale może jutro się wyjaśni jak tam jest z shipping'em. No i dodatkowy problem z ewentualnym ocleniem/vat'owaniem ewentualnej przesyłki już w Polsce. Jeśli mogę o coś prosić. to o opinię co to za firma i co to jest za producent cz.zamiennych Standard® - Intermotor, czy to coś warte.

No i wprawdzie u Ciebie już PoŚwiątecznie - Wszystkiego Dobrego!

Edytowane przez AlbertA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kogoś mieć przepakować i wysłać firmą Doma lub Polamer, napisać w zawartość rzeczy używane, koszty wysyłki wtedy będą nieduże i nie oclą

Standart intermotors to kiedyś jedna z najlepszych firm, co najmniej OEM, problem z tym że ostatnio sporo produkują w chiny, indie (jak inni)  i czasami zdarzają się wpadki, znaczy jest trochę loterii, ale generalnie firma uważana z lepszych niż gorszych.

co do "dzionkarni" znaczy junk car, Polonia stworzyła swój język, junk car nawet fajna sprawa, można wyjechać taką w miarę sprawną A33 za 800$

inne ciekawe okreslenia 

trafik na hajłeju

worki garbeciowe  

pamietam jak kiedyś, zielony przyjechałem i potrzebowałem kłódki do zamknięcia walizki, poprosiłem naszego rodaka niby biegle znającego angielski, by mi pomógł kupić a on wszedł do sklepu amerykańskiego i "plis mi kłódka", ha ha ha,

potem wrócił on do Polski na 2 tygodnie i udawał, że nie umie mówić w polsku "u nas w aameryyce ........ big samochody ........" ha ha ha

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...