Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.5 dci sprzęgło dwumas komplet kiedy pada?


Mjuke

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem silnika i wymianą kompletnego sprzęgła?

Ostatnio zdemontowałem skrzynie bo mi lekko puszczał uszczelniacz wału i coś szarpało podczas odpalania.  Moja diagnoza dwumasa  ale auto ma przebieg niecałe 100 tyś/km /ok 97/ więc może nie to  ;-)  Ale to sprzęgło, wygląda tragicznie. Za chwilę nity zrównają się z okładziną do tego koło dwumasowe rozkracza się na wszystkie strony. Trochę wkurzające bo kompletne sprzęgło to ok 2 tyś. Nic wymieniam już zamówione. A jak u Was to wygląda? Macie jakieś doświadczenia? Na forum już czytałem o tym problemie ale ciekawi mnie konkretnie ten model z tym silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w prawdzie mam QQ z silnikiem 1,6dci. Przebieg 84kkm i dwumas do wymiany. Nie tyle zużyte sprężyny, co rozklekotany na boki. Uszkodził wysprzęgnik i koniec jazdy. Sprzęgło też nie wyglądało zbyt bogato.

Całość do wymiany.

Dodam tylko, że poprzednim moim autem był passat B5FL. Sprzedałem z przebiegiem 340kkm z oryginalnym dwumasem...

Taką lipę teraz robią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem passata B5 przebieg 200 tyś wymieniłem dwumasę bardziej na zapas.

W 1.5 dci sprzęgło jest słabe. Lubię ręczne robótki przy aucie sam wiele ogarniam.

Podczas konserwacji stwierdziłem wyciek na uszczelniaczu, więc zdjąłem skrzynie

a jak już zaszedłem tak daleko to zobaczyłem jak sprzęgło i …. no słabo.

Więc tak tarcza tragedia, dwumas lata w każdą stronę, decyzja wymiana.

Trochę zabawy i $ ale jest dużo lepiej przy mojej jeździe wystarczy mi do końca życia auta.

Sumując dwumas w 1.5 dci jest delikatny jak jeździ się z głową to pewnie wytrzyma trochę 

jak nie to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...