Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z zamkiem klapy tylnej + kluczyk


slitex

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich przywitać.

Po tym jak Micra K10 (automat) bez wspomagania nie dała się zaadaptować dla mojej matki, trochę przypadkowo zakupiona została K12 w automacie ;) jest to druga połowa 2005r czyli już po pierwszym lifcie.
Auto generalnie jest jak nowe, ma za to dwie wady, który chciałbym rozwiązać:

1) Tylny zamek - działa itp. ale ma wyłamany z jednej strony plastikowy - wg. mnie tłumik i klapa przez to tłucze na nierównościach - w okolicy zamka.

Nachyliłem się w te okolice podczas jazdy i ewidentnie "chodzi" delikatnie na zatrzasku lewo prawo - niby minimalnie ale jednak wystarczy.

Chciałbym więc wymienić ten zamek, ale nie mam kiedy robić testów na zasadzie - rozbierać tą klapę, sprawdzać nr fabryczny zamka i składać...

Zrobiłem mały research - mi wychodzi, że numer Nissana to  90502-AV720 zamiennie 90502-EY11D.

Używki nie chcę, zamiennika nie chcę, serwis odpada - nie dam 500zł do takiego auta.

Nowego oryginalnego na popularnych serwisach aukcyjnych i sklepach www nie ma ALEEEE są zamki do Renault - a przecież to wiadomo jaka jest sytuacja Nissana i że ta Micra to już nie jest Japońska....

A więc numery Renault to 8200076240 lub 8200947699 - montowane w Clio, Modusie itp. Wizualnie to samo.

Cena ok. 150zł - do zaakceptowania.

Pojawiają się jednak głosy, że w przypadku tych zamków numery muszą się zgadzać do do jednego bo nie będzie działać... TE auta nie są jeszcze tak zaawansowane więc trochę nie chce mi się w to wierzyć.

MACIE JAKĄŚ WIEDZĘ W TYM TEMACIE ??

 

2) Do tej Micry jest niestety jeden kluczyk. Wydaje mi się, że jest to NATS... Trochę boję się, że matka to zgubi i będzie problem... Oczywiście można za 20zł dorobić kluczyk tylko do otwierania auta w razie W ale podchodząc do tematu kompleksowo chciałbym taki kluczyk dorobić i jak zwykle problem kosztów - orientujecie się czy można zamówić oryginał i zakodować ? Ile to może kosztować poza serwisem (bez chińskich zamienników) i czy to się da zrobić ?

 

 

 
 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...