Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Karol1708

Radio 2Din Pomoc

Recommended Posts

Karol1708
Posted (edited)

Witam serdecznie,

Drodzy koledzy proszę o pomoc w temacie podłączenia radia 2din ( https://pl.aliexpress.com/item/Android-8-1-2-Din-Car-radio-Multimedia-odtwarzacz-wideo-uniwersalne-auto-Stereo-mapa-GPS-dla/32946430734.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f545c0f9hMePQ )    

Radio dostarczone ze złączem do Nissana lecz złącze jest nowe i nie pasuje do Murano Z50  i teraz Koledzy jak to wszystko podłączyć PROSZĘ O POMOC .

Dodatkowo jak podłączyć i gdzie wzbudzenie do Bose oraz dwa przewody do sterowania z kierownicy .

Oraz co z subwoofer czy będzie działał ? 

Dodatkowo zdjęcia radia fabrycznego, fabryczne złącze do radia oraz rozpiska radia .

20190410_164424-1328x747.jpg

20190410_172149-747x1328.jpg

20190411_063331-747x1328.jpg

Edited by Karol1708

jungu
W dniu 11.04.2019 o 08:15, Karol1708 napisał:

Radio dostarczone ze złączem do Nissana lecz złącze jest nowe i nie pasuje do Murano Z50  i teraz Koledzy jak to wszystko podłączyć PROSZĘ O POMOC .

Jedź do sklepu elektronicznego i kup odpowiednie kostki. Sprawa wyjaśni się sama.

Sekcja "A" to wejście - czyli podłączenie głównych podzespołów oraz zasilanie radia pozostałe sekcje są opcjonalne czyli np. kamera cofania, antena wi-fi, dodatkowe wyświetlacze, wyjście na USB (jeśli nie masz wejścia z przodu to warto dokupić kabel z przedłużką tak aby mieć łatwy dostęp do wpięcia USB). Nie jestem pewien ale przyciski w kierownicy raczej nie da się podłączyć. U mnie na pioneerze nie działają (choć się w to specjalnie nie zagłębiałem - kupiłem auto i tak jest)  W sekcji B masz też wyjście na subwoofer więc jeśli chcesz aby działał również musisz dokupić tą kostkę.

wkar

Witaj.

Radio powinno obsługiwać szynę CANBUS ( podłączenie do OBD II) wtedy będzie można nauczyć je sterowania z instalacji samochodu.

Coś tam wyświetlało się w specyfikacji tego radia (STEERING LEARN), ale nie wiem czy da się podpiąć je bezpośrednio.

To powinno być wyraźnie napisane w instrukcji. Jest kilka modeli, zaawansowanych radioodb. tzw. aftermarket'owych zalecanych do tego auta.

Musisz poszukać na forach (oczywiście USA). 

Pzdr. wkar

Karol1708

Koledzy aktualizacja .

Radio udało się podłączyć przez przejściówkę do fabrycznego iso,  radio się załącza jest przyciemnienie .ale nic nie gra żaden głośnik prawdopodobnie trzeba wzbudzić BOSE ale jaki i gdzie i na którym złączu pinie podać mu ( np. + z anteny ) 

Bardzo proszę o pomoc

wkar

Sprawdź na priv wysłałem Ci. Brak sygnału 12 do 31. (włączenie wzmacniacza Bose).

6>  +Bat,  10> +Bat po stacyjce,  1,2> lewy przód,  3,4> prawy przód,  13,14> lewy tył,  15,16> prawy tył,  12> włączenie Bose, itd...

Pozdrawiam wkar

Karol1708

Koledzy proszę powiedzcie mi gdzie mam podpiąć 3 przewody KEY 1 KEY 2 oraz GDN ( nie mogę zlokalizować które to ma być gniazdo i które piny .)

Ktoś pomoże ???? i problem z obsługą bt. oraz odtwarzacza muzycznego jak również nawigacji czyli każdy sygnał nie jest odtwarzany oprócz sygnału z (radia) po załączeniu radio gra nic innego nie działa w sensie nie odtwarza żadnych innych sygnałów

Kurcze koledzy pomóżcie !!!

Edited by Karol1708

jungu

GND (GROUND) to po prostu masa. Możesz ten przewód podłączyć pod karoserię pojazdu lub na kostce masz to pod pinem 15 (czarny przewód)

Key1 i Key2 to sterowanie z kierownicy - Poszukaj kostki od niej i tam możesz to podłączyć.