Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio 2Din Pomoc


Karol1708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Drodzy koledzy proszę o pomoc w temacie podłączenia radia 2din ( https://pl.aliexpress.com/item/Android-8-1-2-Din-Car-radio-Multimedia-odtwarzacz-wideo-uniwersalne-auto-Stereo-mapa-GPS-dla/32946430734.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f545c0f9hMePQ )    

Radio dostarczone ze złączem do Nissana lecz złącze jest nowe i nie pasuje do Murano Z50  i teraz Koledzy jak to wszystko podłączyć PROSZĘ O POMOC .

Dodatkowo jak podłączyć i gdzie wzbudzenie do Bose oraz dwa przewody do sterowania z kierownicy .

Oraz co z subwoofer czy będzie działał ? 

 

Dodatkowo zdjęcia radia fabrycznego, fabryczne złącze do radia oraz rozpiska radia .

20190410_164424-1328x747.jpg

20190410_172149-747x1328.jpg

20190411_063331-747x1328.jpg

Edytowane przez Karol1708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 08:15, Karol1708 napisał:

Radio dostarczone ze złączem do Nissana lecz złącze jest nowe i nie pasuje do Murano Z50  i teraz Koledzy jak to wszystko podłączyć PROSZĘ O POMOC .

Jedź do sklepu elektronicznego i kup odpowiednie kostki. Sprawa wyjaśni się sama.

Sekcja "A" to wejście - czyli podłączenie głównych podzespołów oraz zasilanie radia pozostałe sekcje są opcjonalne czyli np. kamera cofania, antena wi-fi, dodatkowe wyświetlacze, wyjście na USB (jeśli nie masz wejścia z przodu to warto dokupić kabel z przedłużką tak aby mieć łatwy dostęp do wpięcia USB). Nie jestem pewien ale przyciski w kierownicy raczej nie da się podłączyć. U mnie na pioneerze nie działają (choć się w to specjalnie nie zagłębiałem - kupiłem auto i tak jest)  W sekcji B masz też wyjście na subwoofer więc jeśli chcesz aby działał również musisz dokupić tą kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Radio powinno obsługiwać szynę CANBUS ( podłączenie do OBD II) wtedy będzie można nauczyć je sterowania z instalacji samochodu.

Coś tam wyświetlało się w specyfikacji tego radia (STEERING LEARN), ale nie wiem czy da się podpiąć je bezpośrednio.

To powinno być wyraźnie napisane w instrukcji. Jest kilka modeli, zaawansowanych radioodb. tzw. aftermarket'owych zalecanych do tego auta.

Musisz poszukać na forach (oczywiście USA). 

Pzdr. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aktualizacja .

Radio udało się podłączyć przez przejściówkę do fabrycznego iso,  radio się załącza jest przyciemnienie .ale nic nie gra żaden głośnik prawdopodobnie trzeba wzbudzić BOSE ale jaki i gdzie i na którym złączu pinie podać mu ( np. + z anteny ) 

 

Bardzo proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na priv wysłałem Ci. Brak sygnału 12 do 31. (włączenie wzmacniacza Bose).

6>  +Bat,  10> +Bat po stacyjce,  1,2> lewy przód,  3,4> prawy przód,  13,14> lewy tył,  15,16> prawy tył,  12> włączenie Bose, itd...

Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę powiedzcie mi gdzie mam podpiąć 3 przewody KEY 1 KEY 2 oraz GDN ( nie mogę zlokalizować które to ma być gniazdo i które piny .)

 

Ktoś pomoże ???? i problem z obsługą bt. oraz odtwarzacza muzycznego jak również nawigacji czyli każdy sygnał nie jest odtwarzany oprócz sygnału z (radia) po załączeniu radio gra nic innego nie działa w sensie nie odtwarza żadnych innych sygnałów

Kurcze koledzy pomóżcie !!!

Edytowane przez Karol1708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GND (GROUND) to po prostu masa. Możesz ten przewód podłączyć pod karoserię pojazdu lub na kostce masz to pod pinem 15 (czarny przewód)

Key1 i Key2 to sterowanie z kierownicy - Poszukaj kostki od niej i tam możesz to podłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam podłączyłem ISO do JVC radia nieorginalne go oczywiście auto jest z systemem boss niestety radio działa dzwiek natomiast nie radio takie samo jak kolegi z samej góry ktoś może ma radę na to jakiś schemat jak uaktywnic bossa dodam że radio cały czas pokazuje jakby mutte miał mimo że podglasniam go 

IMG_20191031_163700.jpg

IMG_20191031_163721.jpg

IMG_20191031_163733.jpg

Edytowane przez koka9339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.10.2019 o 16:35, koka9339 napisał:

Witam podłączyłem ISO do JVC radia nieorginalne go oczywiście auto jest z systemem boss niestety radio działa dzwiek natomiast nie radio takie samo jak kolegi z samej góry ktoś może ma radę na to jakiś schemat jak uaktywnic bossa dodam że radio cały czas pokazuje jakby mutte miał mimo że podglasniam go 

IMG_20191031_163700.jpg

IMG_20191031_163721.jpg

IMG_20191031_163733.jpg

Witam udało zrobić z tym dźwiękiem mam to samo wszystko podłączone dzila a dzięki brak

W dniu 13.04.2019 o 08:40, Karol1708 napisał:

Koledzy aktualizacja .

Radio udało się podłączyć przez przejściówkę do fabrycznego iso,  radio się załącza jest przyciemnienie .ale nic nie gra żaden głośnik prawdopodobnie trzeba wzbudzić BOSE ale jaki i gdzie i na którym złączu pinie podać mu ( np. + z anteny ) 

 

Bardzo proszę o pomoc

 

Udało ci się zrobić z tym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 08:15, Karol1708 napisał:

Witam serdecznie,

Drodzy koledzy proszę o pomoc w temacie podłączenia radia 2din ( https://pl.aliexpress.com/item/Android-8-1-2-Din-Car-radio-Multimedia-odtwarzacz-wideo-uniwersalne-auto-Stereo-mapa-GPS-dla/32946430734.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f545c0f9hMePQ )    

Radio dostarczone ze złączem do Nissana lecz złącze jest nowe i nie pasuje do Murano Z50  i teraz Koledzy jak to wszystko podłączyć PROSZĘ O POMOC .

Dodatkowo jak podłączyć i gdzie wzbudzenie do Bose oraz dwa przewody do sterowania z kierownicy .

Oraz co z subwoofer czy będzie działał ? 

 

Dodatkowo zdjęcia radia fabrycznego, fabryczne złącze do radia oraz rozpiska radia .

20190410_164424-1328x747.jpg

20190410_172149-747x1328.jpg

20190411_063331-747x1328.jpg

Hej kolego uruchomiles to radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy jestem jak to gra, lepiej niż na seryjnym. Ten system bose na seryjnym radiu, to porażka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli mam być szczery: jak kupisz coś taniego to będzie to badziew tak jak w moim przypadku totalna porażka nie mówiąc o tym iż po około 2 tyg. użytkowania mojego radia chciałem wrócić do oryginalnego radia, oczywiście radio gra ma różne funkcje wifi GPS i inne ale to już nie to samo . Sam fakt że nie udało się podpiąć klawiszy z kierownicy to już był duży minus do tego android który potrafił się zawiesić ( ale powiedziane on się nie zawieszal lecz nie bylonplynnegi przejścia np. między ekranami. Popytaj kolegów i niech oni wydadzą też opinię ale tylko Ci którzy na codzień z takiego radia korzystają A nie tych co na chwilę się tym pobawili u znajomego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, utras napisał:

Ciekawy jestem jak to gra, lepiej niż na seryjnym. Ten system bose na seryjnym radiu, to porażka. 

Ja miałem Pioneera Avic f920bt - fajnie grało... regulacja głośności do 30, ale już przy 10 było za głośno... , teraz używkę idzie dostać za ok 1000-1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.01.2020 o 20:13, Karol1708 napisał:

Tak, udało się musisz podać plus z anteny

Cześć jestem tu nowy i nowym posiadaczem murano i chciałem zamontować radio 2 din proszę o zdj kabli jak to podlaczyliscie oraz jak podpiąć ten plus z anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tu nowy i nowym posiadaczem murano jeśli możesz powiedz po kolei jak podpioles to radio tzn zakupiłem ta kostkę myślałem że wepne i po sprawie a tu lipa więc sam po kolei miernikiem doszłam gdzie jest + a gdzie-  i radio się włączyło ale nie mogę sobie poradzić z znalezieniem w której kostce są głośniki i i który kabel to ten +anteną więc proszę cię jeśli możesz wyślij zdj gdzie co po kolei podpioles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przecież  napisałem na privie do czego podłączyć.

Poza tym 3'4 posty wcześniej są fotki.

Do złączki (wtyczki) 6pinowej.

Kolega Karol 1708 łączyl. Podawałem mu również  jak podpiąć sterowanie zkierownicy

i chyba mu działa.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podlaczyc pobudzenie wzmacniacza to zielono biały kabel i wszystko powinno działać,robilem u siwbie ostatnio i wszystko działa jak powinno 

IMG_20201120_185549_836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 23:55, wkar napisał:

Przecież  napisałem na privie do czego podłączyć.

Poza tym 3'4 posty wcześniej są fotki.

Do złączki (wtyczki) 6pinowej.

Kolega Karol 1708 łączyl. Podawałem mu również  jak podpiąć sterowanie zkierownicy

i chyba mu działa.

wkar

Tak oczywiście pomogłeś  :thumbsup:radio ogarnięte ale kolega Karol już nie chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy Koledzy, nie że nie chce pomóc tylko rozstalem się z Z50 na rzecz Volvo i to już 2 lata prawie. Z tego co pamiętam to tak jak pisał Wrak  trzeba podać plus z anteny ale co do sterowanie z kierownicy niestety ale się Nie udało. Dodatkowo miałem radio 2din nisko budżetowe i po 2 tyg.chcialem wrócić do oryginału. Ale za to fajny bajer do sprzedaży bo jak to zawsze bywa kupują oczy. Pozdrawia wszystkich w tym nowym roku 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Kupiłem radio 2DIN chcę założyć do autka tylko na wszystkich zdjęciach jakie widziałem jest duża płytka drukowana co z nią ?!!

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...