Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Korek chłodnicy.


tuarek

Recommended Posts

Sprawdzałem dzisiaj płyn chłodniczy pod korkiem w chłodnicy oraz w zbiorniku wyrównawczym. W chłodnicę mam wkręcony taki zwykły z gumową uszczelką natomiast w zbiorniczku korek jest zaworem ciśnienia (ze sprężynką). Czy przypadkiem nie powinno być odwrotnie?

Do chłodnicy pod korkiem jest podłączony wężyk prowadzący do zbiorniczka. Gdyby tu był korek z zaworem to zamykałby dojście do wężyka i jedynie w momencie zwiększonego ciśnienia (temperatury) powinien się otwierać i puszczać płyn do zbiorniczka?? Obecnie przy zwykłym korku płyn krąży sobie swobodnie.

Jak to jest u was?

Link to post
Share on other sites

Siema podepne sie do tematu, mam problem caly czas wyrzuca mi plyn ze zbiorniczka wyrownawczego doslownie caly jest obrzygany, rok temu zaczal lapac wys temperature , wymienilem chlodnice korek chlodnicy wtedy, mechanik mowi ze moze uszczelka,ale zrobilem test na uszczelke ten do wykrywania co2 zakladajac tester na zbiorniczku i nic nie zmienil koloru faktem jest ze niby powinien bulgotac w tej rurce "fermentacyjnej" a u mnie nie bulgotal tylko nieznacznie sie pzresuwal przy gazowaniu, macie jakies pomysly? Kumpel mi mowil ze moze wlasnie korek od zbiorniczka jest zly, jak bede w domu to oblookam ten korek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Znalazłem w serwisówce że korek na chłodnicy jest płaski (ciągle otwarte ma wyjście na wężyk do zbiorniczka) być natomiast ten na zbiorniczku wyrównawczym ma mieć zawór (sprężynkę)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...