Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fałdy na skórzanym fotelu


PSCon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jak wyglądaja Wasze skórzane fotele po około roku używania ? 

U mnie pojawiły sie fałdy na fotelu kierowcy i nie wiem czy nie reklamować tego .... pewnie bedzie cięzko ale nie wiem czy to naturnalne zużycie po 1 roku i 20tyś km.

 

IMG_2156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Nissanie ale wczoraj wymienili mi w Bmw po 3 latach od zakupu skore na fotelu kierowcy. Tylko wyglądało to tak że jakieś pol roku temu zgłoszone to zostało w serwisie i powiedzieli ze tego nie uznają. Następnie w kolejnej wizycie jak uszkodzenie zostało zgłoszone to przyjęli i bez problemu wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zawsze mozna to uznac jako uzytkowe rozciagniecie sie skory - naturalny proces uzytkowania, ale probowac przeciez mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 09:21, PSCon napisał:

Koledzy, jak wyglądaja Wasze skórzane fotele po około roku używania ? 

U mnie pojawiły sie fałdy na fotelu kierowcy i nie wiem czy nie reklamować tego .... pewnie bedzie cięzko ale nie wiem czy to naturnalne zużycie po 1 roku i 20tyś km.

 

IMG_2156.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam to samo, jestem raczej szczupłej budowy (83kg) i się zastanawiałem czy to efekt mojej kościstej du...y :) .

Zauważyłem to po 3 miesiącach od zakupu nówki w czerwcu, identycznie to wygląda. To raczej nie przypadek tylko chyba kiepska jakość pianki w fotelu.

Odpuściłem wiele tematów w tym aucie, przejechane od nowości 17 tys. i dwie wymiany sondy lambda przy silniku :) O dużej ilości odprysków na masce i narożniku błotników nie wspomnę (czarny kolor), pytałem na serwisie o odpryski tego nie obejmuje gwarancja. Kolega jest lakiernikiem w serwisie mercedesa i na tego typu odpryski auta są kwalifikowane do malowania na gwarancji. Rwią do zera lakier (dzięki temu  po pomiarze jest jak fabrycznie) i malują na gwarancji.

Będę na serwisie na przeglądzie to zapytam o fotel ale z góry już wiem co odpowiedzą że to naturalne. Tak to jest jak skóra jest ze sztucznej świni  :)

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy nissanów.

fotel nissan.jpg

Edytowane przez comcf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo po 50tys, jak juz sie fotel naciagnie do naszych zadow juz tak zostaje.... znaczy sie nie poglebia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tylko z prawej strony wygniata się fotel, pewnie dlatego że prawa stopa na pedale gazu jest podciągnięta do góry i prawy poślad :) napięty jest bardziej. Taka moja droga dedukcji  :) . Czy w innych modelach nissana tez tak jest ? może to zależy od pozycji za kierownicą a nie od jakości skóry i pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tak też w Pathfinderze, wazne aby okresowo czyścić i impregnować skore. Pamiętaj że ten fotel to 60% skaj , skóra to głównie tam gdzie jest styk z ciałem ..szybciej na bokach fotela pęka skaj niż skóra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to prawda co napisałem wcześniej że skóra ze sztucznej świni. Sami konserwujecie fotele ? jak tak to co polecacie ? czy lepiej do fachowca podjechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe ze skóry do tylko górne siedzisko, może oparcie na plecach, może jakas część  zagłowka, reszta do Eco skóra ., Jeszcze mniej skory w 2 rzędzie , a w 3 chyba sama skaja, ale i tak wygląda jak nowe bo tam nikt nie siedzi... ..Ale tak jest  nawet w nowszych mercedesach ....

Można to zrobić w jakimś firmach detalingowych ale do pewnie nie tanie, od 200zl w górę za raz, u mnie do pewnie ze 200 $. 

Do czyszczenia kupilem 3 częściowy zestaw LEXOLa, to jest środek do czyszczenia skóry, odżywka do skóry, środek ochronny do winylu + 2 pady do czyszczenia. 2 godziny roboty, fotele + plastiki. Najpierw, odkurzam, czyszczę plastiki jakimś tam uniwersalny środek czyszczący, potem czyszcze się fotele do skór, potem impregnuje fotele i plastiki. Zasada taka, że co porę roku do robimy. Czyli 4 razy w roku, łącznie minimum 2 razy w roku.

sa różne środki , lepsze,  gorsze, lexol po środku ...

Za 200zl do kupisz dobre środki na 5lat ... Więc samemu tanio jest

Jak to robisz regularnie , zobaczysz, jak wyglądają skóry  po 200tys ..., Sam Ci się licznik przestawi na 69tysi ..... 

Najgorzej się niszczy fotel kierowcy, jeansy zabijają skórę , warto kupić sobie nakładkę skórzana na same siedzisko kierowcy w kolorze fotela 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik_R52 dziękuję za odpowiedź, komfort zimą pomimo podgrzewanych foteli i latem przy jeździe w krótkich spodenkach oraz jakość tej skóry to myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie kupić pokrowce ;) 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pokrowce, ale szybko zdjalem, to Ci zabiera radość z tej skóry wizualną, zapachową, wnętrza skórzane mają pewna atmosfere. Placisz kasę za  skórę i pakujesz je w pokrowce rodem poloneza, trochę taka kaszana, kupiłeś ja dla następnego właściciela ?....a w markach premium to nawet jest niedopuszczalne/wioska zakrywanie skóry (pokrowce). Ja mam tylko taka fajna nakladkę na same siedzisko kierowcy, podobno że skory (pewnie Eco). Mam wersję wentylowana to nawet działa ogrzewanie i chłodzenie siedzenia

 

Coś podobnego do tego poniżej , idealnie dobrane, nawet przeszycia u mnie prawie się zgadzaja z oryginalem, tak, że  nawet nie widać że coś na fotelu (czarna nakładka , czarny fotel) 

71w2WTqnxfL._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta informacja, że skóra jest sztuczna? Kolega, który 7 lat pracuje w firmie robiącej skórzana tapicerki twierdzi, że prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuczna, tylko w części naturalna, choć owszem  są auta , gdzie jest też całkowicie sztuczne. Ja myślę ze kolega nie ma pojęcia o masowej produkcji poszycia foteli skórzanych do obecnie produkowanych aut seryjnych, kolega może też robi fotele do Bentleya i stąd taka wiedza. 

Jak ktoś tu jest z autodetalingu niech wytłumaczy 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chwile to dopiszę, 

masz E klase w skórze , to samo jest nawet z S klasa (nowej)

mercedes.jpg

Poniżej Nissan Parthfinder najbogatsza wersja PLATINIUM w skórach

 

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

prawdziwa skóra 100%, to stare modele, modele klasy luksusowej (nie mylić z premium), specjalne dopłaty do skóry, tapicerki wykonywane na zamówienie, w Polsce niektóre salony doposażają model premium u zewnętrznych rzemieślników. Widziałem takie Audi, super skóry w niespotykanym kolorze, kupione jako nowe, ale skóry nie były wytworem Audi

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuje się detailingiem od kilku dobrych lat #Green_Detailing
Co mogę powiedzieć z doświadczenia.
Większość współczesnych dobrych aut ma fotel w 40-50% ze skóry, reszta to vinyl, ECO.

Uszkodzenia na Vinylach nie mają sensu naprawy, wymiana jednego elementu to koszt 150 - 250zł (nie zawsze tapicer trafi kolor i strukturę)
Nie pomoże ich częstsza impregnacja. ECO, różni się w dotyku,a  także wewnętrzną częścią (widać nitki, siateczki)
Najfajniejsze skóry to aniliny, lecz utrzymanie ich w dobrej kondycji i czyszczenie sprawa sporo kłopotów.

Dodam jeszcze, że błat skóry (to co ściągają z krowy, ma grubość kilku ~2-4cm.
taki błat jest przecinany na lico, dwoinę lub troinę i pierwsze warstwy idą do branży automotiv, oraz do dobrej jakości mebli skórzanych. Teraz słyszałem, że nawet dają dwoine lub troinę do poszycia w autach (gorsza jakość)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skóry w aucie ale ostatnio zmieniałem poszycie skórzane w wypoczynku. Po 8 latach zaczęło się przecierać pod tyłkiem i pękać.

Zamówiełem tapicera i zapytałem co z tą skórą bo mysłłem ze kupiłem niby skóre. Tapicer (facet z doswiadczeniem 40 lat) potwierdził ze to skóra owszem ale omówił mi z czego się robi.

Otóż wszystko zależy od warstwy materiłau wyjściowego. Tj skóra z garbarni jako materiła wyjsciowy to tzw błamy po wygarbownaiu mają przeciętnie ok. 5 mm grubości. To o 3,5-4 mm za dużo, by mogły być użyte.. nastepnie tnie się ją na warstwy w wyniku czego uzyskuje się dwoinę, a niekiedy nawet troinę. Warstwy te mają gorsze parametry niż "licówka – czyli wierzchnia, najcenniejsza warstwa.). Te najgorsze uzywa sie wlasnie do saoochodów (dodatkowo farbowane i lakierowane), Sa one bardzo cienkie i podatn na ładowania , spękania itp. Ja oczywiscie zamówiłem do wymiany na wypoczynku najlepszą i od razu widać efekt. Jest w dotyku miesista. Dodatkowo dodał specjalną piankę na testarą która usztywnia - przciwdziała zbytniemuy uginaniu czyli też przeciwdziała rozciąganiu. Obenie po roku od zmiany nawet po paru godzinach siedzenia przez 100 kilowca po kilkunastu minutach prostuje się i fałdowania znikają (jak w materacu lateksowym).

Oczywiście pouczył o dbaniu i konserwowaniu. Czyli co tudzień czyścić, umyć delikatnym srodkiem i zabezpieczać co miesiąc specjalnym srodkiem do skóry, Jak ze skórą człowieka, nawilzanie i czyszczenie ponad wszystko. Tak dbana skóra powinna wytrzymać minimum 15 lat bez widocznych ubytków i pęknieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te poszycia w waszych Xach i zastanawia mnie jak to jest u mnie:

IMG_1961.thumb.png.19cae638de99143a3a4ee8408e32aee3.png

2018 rok Tekna benzyna 1.6.

Jaka to skóra, gdzie eco gdzie vinyl?

Edytowane przez neuspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...