Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana łańcuszka w rozrządzie i oleju w skrzyni cvt


woj1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem Kaśke rocznik 2009.Co jaki czas zalecana jest wymiana oleju w skrzyni cvt oraz wymiana łańcuszka w rozrządzie?? Z tym ostatnim spotkałem się z dwoma szkołami:jedna mówi że co 100tysi,druga że dopóki nic się nie dzieje nie ma potrzeby. Pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Łańcuch rozrządu zgodnie z instrukcją obsługi. Chociaż pewnie nie ma tam słowa o tym.

Olej w CVT najpóźniej po 100 tys, potem 60-80 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwagę na poziom płynu w CVT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego rozrządu i osprzętu z tym związanego, to z góry mówię, że nie warto przesadnie na tym oszczędzać z tego względu, że ewentualne oszczędności robione są kosztem jakości. Jest to jeden z tych elementów motoryzacyjnych co do których musimy mieć pewność, że są jakościowo bez zastrzeżeń, bo wpływa to bezpośrednio na żywotność silnika. a uwierzcie mi, naprawy silnika to coś na czym mechanicy samochodowi mocno się cenią.

Przed zakupem należy więc dokładnie sprawdzić ich specyfikację. W dobie internetów nie powinno to stanowić problemu. Np tutaj https://motoszef.pl/partscatalogue/nissan,1-00080.aspx  są dosyć dobrze opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...