Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
rychoc

P0381: Glow Plug/Heater Indicator Circuit, błąd obwodu świec żarowych

Recommended Posts

rychoc

W aucie Qashqai 1,5DCI, 106KM z 2009r co jakiś czas zapala mi się lampka "check engine"., po czym silnik przechodzi w tryb awaryjny, mozna dalej jechać, ale nie ma stosownych przyspieszeń, itp.  Odczytałem ELMEM,  błąd (P0381: Glow Plug/Heater Indicator Circuit). Auto zapala bezproblemowo, silnik też chodzi ładnie, zimą też nie miałem problemów. Lampka check engine zapala mi się podczas jazdy, gdy silnik osiągnie już prawie docelową temperaturę, po krótkim postoju gdy odpalę silnik ponownie gaśnie, a czasami gaśnie podczas jazdy..  Zauważyłem, że lampka check engine zapala się tylko w określonych okolicznościach, zazwyczaj, gdy jadę na 4 biegu i potrzebuję przyspieszyć, a silnik jeszcze nie osiągnął pełnej temperatury docelowej. Podejrzewam, że to jakiś czujnik  źle kontaktuje w obwodzie,  np. czujnik temperatury wody, może przekaźnik świec żarowych lub któraś świeca szwankuje... Wszystkie wtyczki na wierzchu powypinałem, popsikałem WD40 i ponownie pozapinałem. Planuję sprawdzić świece żarowe i czujnik temperatury wody, choć nie wiem jak ten czujnik sprawdzić, nawet nie mogę go znaleźć. Czy ktoś miał taki problem i jak sobie z tym poradził? Może ktoś zna dobrego diagnostę w Warszawie od tego typu aut po prawej stronie Wisły?

Edited by rychoc
Dopisanie zdania