Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ostrzegawcza układu hamulcowego.


Conan1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem i pytanie czy komuś się to pojawiło.

Otóż po ruszeniu zaświeciła mi się kontrolka ostrzegawcza żółta hamulców (wykrzyknik w kółku i nawias), jazda bez najmniejszych problemów. Po wyłączeniu silnika i zaciągnięciu elektrycznego postojowego, miga kontrolka ręcznego i miga także sam przycisk ręcznego. Sprawdziłem poziom płynu jest nawet ponad max, płyn nowy w serwisie na przeglądzie zmieniany. Sposobem prób i błędów (chyba), wyłączyłem samochód bez zaciągania ręcznego i zaciągnełem go ręcznie (oczywiście przyciskiem), po czym kontrolka ręcznego już nie migała ale żółta się świeciła. Dopiero po tym jak wyłączją się zegary, wraz z ikonką ręcznego, po ponownym odpaleni już się ona nie pojawiła. Przejechałem około 500km i znów to samo się pojawiło, i tą samą metodą udało się ją wyłączyć.

Pytanie czy ten układ jest na tyle mądry że np. może to oznaczać potrzebę wymiany klocków z tyłu?? Mają jeszcze tak na oko powyżej 5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko ta słynna francuska elektronika - nie wymagaj za dużo. Kilka razy (3-4) też mi się tak zdążyło i tyle.... nie przyciągam do tego uwagi bo wcześniej tez miałem Renault - więc jestem do takich kaprysów elektroniki przyzwyczajony i zahartowany na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podjechał na serwis to sprawdzić. Tym bardziej że masz gwarancję skoro na serwisie płyn wymieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...