Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż haka w Qashqai J11 po lifcie


Jarek49
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Dzisiaj chciałem zamontować hak holowniczy do Qashqaia II (2017) po lifcie i powiedziano mi, że producent samochodu opublikował komunikat, że hak, który jest dedykowany do modelu J11 nie pasuje do J11 lift ale nikt nie potrafi mi powiedzieć dlaczego tak jest. Ludzie, którzy montują haki mówią, że zamontowali już kilka haków do J11 po lifcie ale teraz jak wchodzą na strony różnych producentów haków, to pokazuje się informacja, że hak przeznaczony do Qashqaia J11 od 2014 do 2017 przed liftem. 

Czy może ktoś wie coś więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w J11B, montowany w ASO...nie wiem w czym problem...

ceny nie podam, bo był w cenie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu do SXa starego w aso westfalia poprzez aso - 1500 zł.

pewnie hak koło 600 - 700 zł. wolałem nie sprawdzać w necie. Ale auto było na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie montowałem hak w QQ 2018 rok. W ASO za komplet hak odpinany, wiązka 13pin i montaż chcieli 2600zł. Ostatecznie kupiłem taki sam hak przez internet za 1200, a montaż zleciłem ASO - skasowali 600. Odpowiadając na pytanie... według mojego śledztwa haki przed liftem i po lifcie nie różnią się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w ASO i się męczyli z tym hakiem 3 tygodnie bo pierwszy który przyszedł nie pasował coś tam z otworami na haku było nie tak (prawdopodobnie ten przed liftem). I dopiero następny zamówiony był ok. koszt 2500 z robocizną. Miał być z wiązką 7pin zamontowali z 13pin. Wiązka jest chowana pod zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeżo montowany hak do aurisa - w toyocie - 2000 .To tak dla porównania. Wszystko zamawiane w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich.Mam QQJ11z 2016 ,chcialem zamontowac hak do niego i bylem u  mechanika ktory zapytal mnie czy mam wylacznik czujnikow cofania,      ja powiedzialem ze niewiem o zadnych czujnikach ,jesli nie ma ich to sa jakies problemy z jazda czy z  cofaniem . Moze ktos zna ten temat?

Prosze o fachowa odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem czujniki przód i tył w ASO i mam wyłącznik czujników zamontowany w kabinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

w J10 i w J11 sam montowałem hak.

W J11 dedykowany hak 420zł (polski producent ze Słupska) , dedykowana dla Nissan J11 wiązka 7-pinowa 150zł i 3h roboty (w instrukcji jest 2h ale było już późno).

Przy montażu uważajcie żeby zaczepów górnych od zderzaka nie zerwać (w J10 zerwałem).

Wiązka dedykowana dla J11 w stylu plug &play, ponieważ po pierwsze pasuje do istniejącej kostki w bagażniku po drugie posiada elektroniczny moduł (prawdopodobnie m.in. wyłącza ów czujniki bo nie pyszczą przy wstecznym) do wpięcia także z tyłu w instalacje elektryczną - zero cięcia kabli.

Gniazdo elektryczne chowane pod zderzak. W J11 nie ma konieczności cięcia zderzaka (w J10 trzeba było ciąć)

Nie kupowałem "złotego haka", ponieważ raz w miesiącu "zielone" śmieci do gminy zawożę.

edit: ceny macie z kosmosu ..nie, nie sorrry.. z ASO ;-P

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 18:09, Jarek49 napisał:

Witam;

Dzisiaj chciałem zamontować hak holowniczy do Qashqaia II (2017) po lifcie i powiedziano mi, że producent samochodu opublikował komunikat, że hak, który jest dedykowany do modelu J11 nie pasuje do J11 lift ale nikt nie potrafi mi powiedzieć dlaczego tak jest. Ludzie, którzy montują haki mówią, że zamontowali już kilka haków do J11 po lifcie ale teraz jak wchodzą na strony różnych producentów haków, to pokazuje się informacja, że hak przeznaczony do Qashqaia J11 od 2014 do 2017 przed liftem. 

Czy może ktoś wie coś więcej na ten temat.

przyczyną może być zaślepiony otwór na stronie lewej lub prawej (przed po lifcie) belki, która jest pod zderzakiem do odkręcenia żeby się do otworów montażowych haka dobrać.

Wystarczy po drugiej stronie ów belki otwór zrobić i wielkie mi halo.

Mam J11 jeden z pierwszych egzemplarzy (jakaś wersja limitowana z premiery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...