Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Płynące (dynamiczne) "kierunkowskazy


buba1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam się czy jest możliwe osiągnięcie w QQ FL tzw. płynących kierunkowskazów.

Czy ktoś zna zasadę działa takich świateł, tzn czy to jest kwestia jakiegoś programowania - opóźniony czas zapalania się kolejnych modułów led-a, czy też musi to być dedykowany do tego celu led?

Nie ukrywam, że jak dla mnie jest to bardzo efektowne i nie żydził bym "paru" $$$$ żeby to mieć, jeśli byłoby to tylko możliwe :-)

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Nie ma takiej możliwości. 

Diody są połączone tak że włączają się wszystkie jednocześnie. W pływających kierunkowskazach każda dioda jest sterowana oddzielnie. Musiałbyś rozebrać oryginalny reflektor, wymontować płytkę z diodami i zastąpić ją inną, specjalnie wykonaną z opowiednim sterowaniem każdej diody. Reflektor raczej jest nierozbieralny. Do tego może się okazać że tak naprawdę diod jest tylko dwie lub trzy, które kierują światło na rozpraszajacy światłowód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stasziek napisał:

Hmmm...
można spróbować z lusterkami, przy czym bardziej zależało mi na kierunkach w reflektorach i lampach tylnych,

Wydaj mi się, że to kwestia czasu i będą możliwości, jak tylko rynek zgłosi zapotrzebowanie :-D

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem założyłem, efekt super. Tylko trzeba pamiętać że wtyczka jest tzw męska i trzeba ją przerobić aby pasowało do wtyczki w samochodzie ( też jest męska )

 

 

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo! Rzuca się w oczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JACKO29 napisał:

Noooo! Rzuca się w oczy!!!

Jaśniej świecą niż oryginalne.Jestem zadowolony. Myślę jeszcze aby coś podobnego zrobić na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Makrys napisał:

Kupiłem założyłem, efekt super. Tylko trzeba pamiętać że wtyczka jest tzw męska i trzeba ją przerobić aby pasowało do wtyczki w samochodzie ( też jest męska )

 

Męska i męska. No cóż takie czasy nastały ,że chyba trzeba będzie się wstydzić hetero:blush:. Ale nie o tym chciałem. Przepraszam jeśli swoją uwagą uraziłem.

Czy mógłyś wrzucić foto jak wygląda spasowanie z obudową lusterka, bo na ali to jakoś marnie. Może tylko takie zdjęcie.

 

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, drds napisał:

 

Przylega idealnie, spasowanie na 5+. Te kierunkowskazy są takie same jak oryginały. Postaram się zrobić zdjęcia ale to trochę później

5 godzin temu, drds napisał:

Męska i męska. No cóż takie czasy nastały ,że chyba trzeba będzie się wstydzić hetero:blush:. Ale nie o tym chciałem. Przepraszam jeśli swoją uwagą uraziłem.

Super stwierdzenie. Jak to pisałem to nawet nie pomyślałem że ktoś może to inaczej odebrać :):):)

Ale głodnemu chleb na myśli :):):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie też zamawiam. W orginale diody są dwie - po jednej na każdym końcu- tak przynajmniej wygląda. Tutaj musi być więcej, dlatego jest dużo więcej światła, no i efekt płynięcia.

Ciąłeś którąś wiązkę? Może lepiej zrobić przejściówkę? Tym razem żeńsko-żeńską :jump:. I ostatnie pytanie jak zdjąć obudowę lusterka,żeby go nie zniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, drds napisał:

Dzięki w takim razie też zamawiam. W orginale diody są dwie - po jednej na każdym końcu- tak przynajmniej wygląda. Tutaj musi być więcej, dlatego jest dużo więcej światła, no i efekt płynięcia.

Ciąłeś którąś wiązkę? Może lepiej zrobić przejściówkę? Tym razem żeńsko-żeńską :jump:. I ostatnie pytanie jak zdjąć obudowę lusterka,żeby go nie zniszczyć?

Zobacz ten film

Ja zrobiłem przejściówkę żeńska - żeńska. Najpierw chciałem uciąć wtyczkę w kierunkowskazie i dolutować odpowiednią wtyczkę ale zmieniłem zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem kierunki w lusterkach na te dynamiczne. Aby połączenie było pewne zastosowałem jednak lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qashtan1.2 napisał:

Ja też wymieniłem kierunki w lusterkach na te dynamiczne. Aby połączenie było pewne zastosowałem jednak lutowanie.

Ja mam jeszcze gwarancje i nie chciałem ingerować w  elektrykę samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Makrys napisał:

Ja mam jeszcze gwarancje i nie chciałem ingerować w  elektrykę samochodu

No właśnie, u mnie ta sama sytuacja.

Może znalazł już ktoś przejściówki, np. na ali?

Kupiłeś na aukcji do której podany jest link w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, buba1982 napisał:

No właśnie, u mnie ta sama sytuacja.

Może znalazł już ktoś przejściówki, np. na ali?

Kupiłeś na aukcji do której podany jest link w tym wątku?

kupiłem tutaj

https://pl.aliexpress.com/item/Dla-Nissan-x-trail-T32-Qashqai-J11-Murano-Z52-Juke-Navara-NP300-Pathfinder-LED-dynamiczny-w/32955245382.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3a375c0fzHY6CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 21:34, Makrys napisał:

Zobacz ten film

Ja zrobiłem przejściówkę żeńska - żeńska. Najpierw chciałem uciąć wtyczkę w kierunkowskazie i dolutować odpowiednią wtyczkę ale zmieniłem zdanie.

A gdzie kupiłeś wtyczki/ Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drds napisał:

A gdzie kupiłeś wtyczki/ Allegro?

Sam zrobiłem. Z części które miałem na stanie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Makrys napisał:

Sam zrobiłem. Z części które miałem na stanie w garażu.

hej, czy jestes w stanie podac modele wtyczek na podstawie ktorych zrobiles przejsciowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czerkam napisał:

hej, czy jestes w stanie podac modele wtyczek na podstawie ktorych zrobiles przejsciowki ?

Niestety ale nie jestem wstanie sprawdzić. Sorry kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 21:44, Makrys napisał:

Niestety ale nie jestem wstanie sprawdzić. Sorry kolego

spoko, nie ma problemu. zadalem to pytanie z uwagi na fakt iz widzialem jak jakis "skosnooki" kolega montowal je w wersji po FL'u i wtyczka pasowala P&P. byc moze w wersjach przed liftem trzeba przerabiac. 
Obadam to jak dojdzie moj zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie nowe kierunki od chińczyka. Teraz tylko rozebrać lusterka. Jak to zrobić żeby nic nie rozp...ić? Ma ktoś dobrą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drds napisał:

Dotarły do mnie nowe kierunki od chińczyka. Teraz tylko rozebrać lusterka. Jak to zrobić żeby nic nie rozp...ić? Ma ktoś dobrą radę?

Zobacz film który wstawiłem kilka postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niby  wygląda prosto, ale przy ściaganiu lustra te dwa pierwsze trzeba pociągnąć na siłę? Szans na wsadzenie paluchów nie ma - ledwo co widać wnętrze. Używałeś czegoś do podważenia czy jak na filmie na siłę? dobrze by było lekko czymś podważyć ale guzik tam widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drds napisał:

Ok niby  wygląda prosto, ale przy ściaganiu lustra te dwa pierwsze trzeba pociągnąć na siłę? Szans na wsadzenie paluchów nie ma - ledwo co widać wnętrze. Używałeś czegoś do podważenia czy jak na filmie na siłę? dobrze by było lekko czymś podważyć ale guzik tam widzę.

Nie wolno niczego ciągnąć na siłę. Po opuszczeniu lustra maksymalnie do dołu trzeba cienkim płaskim śrubokrętem odciągnąć dwa zaczepy po lewej lub prawej stronie. Jak odskoczą, to kolejne dwa po drugiej stronie osi lusterka same puszczą. Uważaj tylko, żeby nie wgnieść śrubokrętem obudowy lusterka. To jest najtrudniejszy etap demontażu, dalej jest już prosto. Trzeba zwrócić uwagę na zaczepy obudowy lusterka, niektóre są już źle zamontowane fabrycznie i mogą się ułamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...